Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Smrtonosná past 4.0 | Die Hard 4.0 | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.06.2007
CZ premiéra: 28.06.2007
režie: Len Wiseman
hrají: Bruce Willis, Justin Long, Timothy Olyphant, Mary Elzabeth Winstead, Maggie Q

Smrtonosná past 4.0: DVD


ikona
imf
 

John se vrátil. Někomu vadilo, že nemá tílko, vlasy a sprosté hlášky, případně že rajtuje na stíhačkách a honí po všech čertech metrogeeka Timothyho Olyphanta. Faktem ale je, že Len Wiseman zabojoval a podařilo se mu skrz fanboyovské okamžiky a vynikající akční scény dotáhnout McClanea do třetího tisíciletí. Kompromisy tu jistě jsou, ale myslím, že i třetí Terminátor jich má ve skříni víc (a bolestivějších, John si alespoň nedělá srandu ze sebe, dělá si srandu ze všech ostatních :). Průstřely důležitých orgánů odehrávající se mimo záběr, případně fuckování přehlušené střelbou, však člověku odrostlému na slavné akční tehdy-trilogii začnou chybět a proto bylo fajn vědět, že Foxové chystají Unrated verzi (v Anglii vychází jako Ultimate Action Edition), ve které tohle všechno bude.

A taky že to tam je. Tam. Nikoliv tady. Máme totiž zaděláno na největší zklamání předvánoční sezóny. Poté co nás namlsala americká edice s DTS, celovečerním dokumentem o natáčení a necenzurovanou verzí filmu, přichází Bontonfilm se značně podvyživenou jednodiskovkou, na které chybí snad úplně všechno. Audiokomentář uhnul českému dabingu (alespoň že máme Pyška, ale co s ním, když se zmůže tak maximálně na sakrování :) a většina opravdu zajímavých bonusů (včetně dvacetiminutového rozhovoru Kevina Smithe a Bruce Willise) šla ke všem čertům. Tahle škatulata lze jen těžko omluvit špičkovým obrazem a zvukem, i když pro ty, kdo bonusy přeskakují velkým obloukem, může alespoň tento fakt znamenat, že jim DVD nebude v poličce dělat ostudu.

Někdo bude možná vděčný za čtyři vystřižené/prodloužené scény (nechte se překvapit, stojí to za to) a sestřih nejrůznějších přebreptů. Pod majestátným a vše i nicneříkajícím označením "dva filmy o filmu" se skrývá report z natáčení videoklipu a pak i samotný videoklip od skupinky co si říká Guyz Nite. Je to báječná koláž záběrů ze všech čtyř dílů a zároveň skvělá písnička, pro angličtináře s velmi působivým textem, ohlížejícím se za celou sérií. Ne, nezačínejte se usmívat. Rozhodnutím někoho "tam nahoře" jsme přišli o dvě hodiny bonusů, audiokomentář a DTS audio. Můžeme si zanadávat a vytáhnout kreditní karty, protože John se k vám musí dostat v necenzurované verzi. I když... je výhodné mít obě. V Unrated je sice víc fuckování (slavné Yippie-ki-yay, motherfucker je v alternativním záběru slyšet naplno) a krve, čehož bylo dosaženo nikoliv postsynchrony, ale použitím alternativních záběrů (vždycky se natočila eRková a pak PG-13 verze... velmi chytré), takže herce opravdu vidíte, jak nadávají ostošest a dojde i na pár čistých průstřelů. Na druhou stranu některé pasáže chybí, zcela nelogicky je např. vystřižena Johnova hláška "Tohle by mohlo vzbudit sousedy", poté co exploze hasičáku vyprovodí jednoho z teroristů oknem na chodník. Divné. Přestože má Unrated verze o pouhých šest vteřin víc, působí lepším dojmem. Hodnocení kvůli ní zvedat nebudete, ale myslete hlavně na ten stominutový dokument, ve kterém se fenomén Smrtonosných pastí propírá horem spodem. To si žádný fanda nemůže nechat ujít.

p.s. Audiokomentář nakonec na disku je, ale není uveden na obalu. Za příliš rychlé projetí média a slepotu způsobenou znechucením, se omlouváme. :)

Obraz: 2,40:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, turecky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 19. 11. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace