Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Smrtonosná past 2 | Die Hard 2 | 1990
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Renny Harlin
hrají: Bruce Willis, William Sadler, Franco Nero

Smrtonosná past 2: V.I.M.


ikona
imf
bruce willisdie hardrenny harlinsmrtonosná past
Jiný režisér, ale stejná kvalita. Bruce Willis zase válí jako ten nejsympatičtější americký polda, co se mu pořád kazí Vánoce... 

Fanoušci zavilých německých blonďáků a Alana Rickmana mě možná právě teď posílají do pekel, ale za svůj historicky první V.I.M. jsem si vybral až druhý díl McClaneových vylomenin. Důvod je jednoduchý - zatímco McTiernanova jednička je doživotně zacementovaná ve filmové historii, na její neméně povedený sequel se často zapomíná. A přitom to nebyla taková sranda - k navázání na čerstvě načatý subžánr potřebujete trochu víc než hláškujícího Willise a Williama Sadlera stepujícího před televizí, jak ho panbů stvořil. Kvalitativně driblující Renny Harlin měl ale tehdy dobrou slinu a vedle hlášek přitlačil i na akční stránku věci, díky které se McClane našlapané dvouhodinovky ne a ne zastavit.

Extravagantní killy, odkazy na první díl a pětihvězdičkové hlášky. Možná trochu ustoupila do pozadí ta elementární vyváženost jednotlivých složek a Harlin trochu víc tlačí na vizuál, ale s naštvaným McClanem nemůžete šlápnout vedle. Rampouch v oční jamce, olovo v zadku a největší ohňostroj všech dob v poslední scéně. Jsou to drobné detaily, ale když je všechny shrnete na jednu hromadu, není těžké pochopit, proč je Smrtonosná past 2 jednou z těch posledních 80s akčních božáren (expedovaných na poslední chvíli, tj. v roce 1990), které už čas nevrátí. Navíc máte ojedinělou šanci vidět, jak se před šestnácti lety točily důležité sequely. Foxové do filmu nacpali neuvěřitelné peníze (aby je o rok později předběhnul Terminátor 2 minimálně o tři koňské délky ;) a ještě řešili hrozné průšvihy během natáčení (veškerý sníh se musel vyrábět uměle). Ale vyplatilo se to a kdo si to nemyslí, pro toho máme s Brucem jediný možný vzkaz: "Yipee-ki-yay, motherfucker!"

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace