Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Slepota | Blindness | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 03.10.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: Fernando Meirelles
hrají: Julianne Moore, Mark Ruffalo, Gael García Bernal, Danny Glover, Alice Braga

Slepota: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Když se spojí zajímavé téma se jménem Fernando Meirelles, většinou z toho průser nevyleze. Minulý trailer nicméně dokázal, že i sázce na jistotu v podobě toho nejprovařenějšího trailerového hudebního tématu může stát v cestě neschopnost nalepit za sebe ty správné obrazy. „Lepiči“ z evropských trailerhouse-ů jsou na tom očekávatelně zase o stupeň lépe. A zvládnou to i bez sázek na jistotu. Celé to najednou opravdu vypadá jako od někoho, kdo natočil Město bohů, tj. tušíte za tím velkolepost i sdělení a skutečnost, že dobře vám z něj asi nebude. Pomalá příprava na zásadní zvrat připomíná to lepší z novodobé hororové školy (a tak trochu i Shyamalanovo poslední režijní zaškobrtnutí, které v podobě ukázek vypadalo zatraceně sexy) a všechno se to příjemně přelije ve „velký lidský film“, který začíná fascinovat. A tak to má přece v téhle branži být. 4* za ukázkový průběh a řemeslo z rukou lidí, kteří znají pojmy jako napětí a naléhavost a dokáží je sem s přehledem otisknout. Zajímavé. Opravdu zajímavé.

Slepota: Trailer
HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nasadit na závěr ty nejlepší tóny ze Sunshine a přesto nezpůsobit nadšení, to chce hodně klopýtavé zacházení. Plnokrevná ukázka na Blindness bohužel nenaplňuje očekávání a malinko varuje před výsledkem. Na ten se v zahraničí zatím ódy nepěly. Z traileru by šlo pochopit proč, protože přepáléna běloskvoucí stylizace se začíná rychle okoukávat, zjevují se předvídatelné peripetie a celé to zavání takovou tou klasickou všeobjímající agitkou ve jménu humanismu. Samotný trailer se dlouho drží zpátky. Do zemdlení jen sleduje vyděšené tváře nic netušících nebožáků, kterým náhle přestal fungovat nejdůležitější smysl. Slepnou v autech, v kanceláři, ve sprše (předpokládám, že některá z postav oslepne i v kině u Takové normální rodinky), pak následuje panika, léčba, neurotické pobíhání po chodbách objektu, v němž se všichni naši blízcí srotili... aniž by se ozývala hudba, nebo klip přestaly zpomalovat bělostné předěly. Pak konečně zazní ten krásný vesmírný song, okamžitě přivábí; ale z případné spokojenosti vždycky stihnou vytrhnout citáty z recenzí. Proč muselo věčné trailerové zlo úřadovat zrovna tady, proboha?

Slepota: Teaser
HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Za mořem nevládne dvakrát dobrá nálada a projevuje se to i v místech, které bývají většinou zasvěceny jen pohodové zábavě. Zprasená Invaze, povedené Monstrum, Shyamalanovo Stalo se i právě představovaná „Slepota“ protočily naším světem z ničeho nic. Jako by nestačilo, že se ráno probudíte a v zrcadle uvidíte jen šmouhu. Jako byste se dostatečně nelekli bloudění na přechodu pro chodce. Ono to navíc přijde znenadání, bez racionálního vysvětlení, tak abychom si zapamatovali, že naše nafoukaná civilizace může pěkně rychle splasknout. Otázkou je, jestli tyhle mučivé vize zajímají i mainstreamového diváka a jestli jej budou zajímat i po vydatných dávkách z posledních měsíců (připočtěme třeba ještě hororový The Signal). Fanoušci osobitého režiséra Fernanda Meirellese si ale s komerčním ohlasem lámat hlavu nemusí. Bude je vábit hlavně originální vizuální pojetí, v němž není barev (zato šedou a bílou by se dala vymalovat celá letištní hala), atmosféra, která letmo připomíná Potomky lidí, nebo hodně silné herecké obsazení. Fernando má všechny vysoké karty ve své ruce, a i když je vykládá v průměrném teaseru, který skrz tísnivé zvuky představuje hlavně námět, neradno ho podceňovat. Zdravý zrak je totiž základ všeho. Zvlášť pro filmožrouty.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace