Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Skrytá identita | The Departed | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.10.2006
CZ premiéra: 26.10.2006
režie: Martin Scorsese
hrají: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Martin Sheen, Mark Wahlberg

Skrytá identita: DVD


ikona
imf
 

Tak klídek, tam vzadu. Přestaňte mávat transparenty. Pověst tohoto filmu na MovieZone je všeobecně známá, ale dneska po nás rajčata házet nemusíme. My totiž víme, kolik to kde dostalo procent a jak to tam pochválili. Proto dneska úplně přeskočíme hodnocení filmu (ani napodruhé se nic nezměnilo a to jsem to vzal rychloposuvem :) a vrhneme se na samotný disk. Ukrývá hned dvě placky a krabičku s velkým a vlídným oscarovým nápisem. To dokáže oživit pár vzpomínek. Takže popojedem.

Na prvním disku najdete jen film v dokonalé kondici (český dabing není úplná katastrofa, ale přijdete minimálně o šišlajícího Matta Damona a fuckujícího Marka Wahlberga... a to přece nechcete). Na disku číslo dvě se pak skrývají vystřižené scény a pár dokumentů. Ten první s dlouhým názvem Stranger Than Fiction: The True Story of Whitey Bulger, Southie and The Departed není ve skutečnosti příliš dlouhý. Má rozumných dvacet minut a vypráví o skutečných postavách a událostech, které snímek inspirovaly. Velmi poučné a zajímavé, přesně v duchu Scorseseho starších DVDček. Žádné HBO Making of speciály, ale přínosné dokumenty, co jdou do hloubky. To potvrzuje i Crossing Criminal Cultures, ve kterém Scorsese popisuje své vlastní inspirace, ať už z dětství, kdy vyrůstal v ne úplně bezpečných částech města, nebo z nejrůznějších zdrojů, které si našel na různých místech. Padne tu sice malý odkaz na Volavku, ale jinak je asijská gangsterková trilogie z bonusů absolutně vyšoupnuta, jako by se Oscary pozlacený film najednou nechtěl k "Popelce" znát.

Druhý disk se pak pro změnu nechce znát k celovečernímu dokumentu o Scorsesem. Ten je k dispozici jen na americké edici a podle ohlasů se jedná o jeden z nejlepších portrétů, které kdy byly natočeny. Inu, zapomeňte nebo nakupujte v zahraničí. Na české verzi na vás čeká už jen pár vystřižených scén s komentářem režiséra. Ten je česky otitulkovaný, stejně jako všechno ostatní na tomto disku. Když zamhouříme oko nad tím chybějícím Martyho medailonkem, je to čistá práce. Magic Box boduje. Výjimečně. :)

Obraz: 2,40:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 26. 3. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace