Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Skleněný pokoj | 2019
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.03.2021
CZ premiéra: 14.03.2019
režie: Julius Ševčík
hrají: Karel Roden, Carice van Houten, Hanna Alström, Claes Bang, Alexandra Borbély

Skleněný pokoj: US Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

S lesbickými dramaty se na přelomu roku, tedy v rámci vrcholící oscarové sezóny, roztrhl pytel, o to víc mě ale překvapilo, že další dámy na holení se pod smyslným názvem The Affair hlásí zrovna z brněnské vily Tugendhat. Ano, dva roky po české premiéře se Ševčíkova ambiciózní adaptace románové předlohy Simona Mawera dostane na americký trh, byť jen skrze VOD. Film se kvůli tomu dočkal faceliftu nejen v názvu a na plakátu, ale i v traileru, který díky svému příklonu k ústřední lovestory a bezmála totální anihilací Karla Rodena vlastně působí líp a živěji než v utahaných českých upoutávkách. My víme, že tohle drama lehce minulo terč a prošumělo, třeba si ale nějaké diváky za mořem najde 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Skleněný pokoj: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Trailer je zklamáním. Vlastně vůbec nechápu, proč každý další Ševčíkův film vypadá neživotněji a mrtvolněji. Proč film postavený na lesbické romanci má naprosto nevýrazné postavy, pózující v umělohmotných kompozicích, z nichž vášeň a emoce neucítíte ani náhodou, a proč je trailer dlouze předlouze představuje v klipu, co snad shrnuje úplně celý film. Mocný producent Biermann určitě Akademikům zvládne zase vysvětlit, že jde o zásadní umělecký film, promakaný po technické i výpravné stránce, ale těžko si představit, že by se drama s takhle unylou upoutávkou mohlo stát opravdu stěžejní událostí letošního filmového roku. 

Skleněný pokoj: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Milostný příběh za chodu dějin. Jedinečná scenáristická mozaika á la Anglický pacient. Takhle jste vilu Tugendhat ještě neviděli. Jen škoda, že tahle velkolepá adaptace úspěšné knižní předlohy zatím funguje "jen" na papíře. Julius Ševčík má retro rád a s kamerou je kamarád, ale tenhle teaser je možná trochu moc světový. Jistě, musíme prodat zahraniční hvězdy a vydělat na dluhy, které se produkcí nasekaly, ale pokud se za těmi senzačními mezititulky ztrácí původní myšlenka, je to průšvih i u startovního teaseru. Záběry jsou nasekané stejně rychle jako v kampani na Masaryka, což ale zároveň znamená, že uchopit tuhle jarní premiéru není snadné. Bude to jen efektní pozlátko, nebo se Ševčík pochlapí a nabídne nám něco na úrovni, když ne Anglického pacienta, tak třeba Wrightova Pokání? Hrozně rád bych se dočkal naplnění téhle předtuchy, ale ty světácké titulky zatím kampaň spíše brzdí, než aby skutečně udělaly dojem na kohokoliv jiného, než pány s kufříky naditými penězi. Takže zpátky na start a hoďte si znovu kostkou. A radši doufejte, že vám padne šestka, protože jinak budete za to označení "film roku 2019" chodit kanálama ještě hodně dlouho.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace