Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Shrek 2 | 2004
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.05.2004
CZ premiéra: 16.07.2004
režie: Andrew Adamson
hrají: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, John Lithgow...

Shrek 2: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Kratičký trailer kromě starých známých sekvencí (které s neustálým omíláním už malinko ztrácejí na lesku) přináší i pár nových – zpomalený běh žlutou loukou ála Big Fish, zamilovanou scénu na pláži, vyrušení v intimní situaci a oslím způsobem konzumovaný oběd v kruhu královské rodiny. Prodloužení se dočkala pasáž konstruovaná podle vzoru Spider-Mana, kterou už rozhodně nepřehlédnete a konečně doceníte její pravé kvality :). Vůbec mám takový pocit, že se letos dočkáme mnohem více filmových parodií a citací než minule. Už to, že se z osla stává kůň a na něm se hned pohupuje kočičí Zorro či že úvodní moderátorka vypadá jako ze CNN, mi přijde celkem vtipné. Hudební motiv zůstává stále stejný jako minule i předminule a ukázka začíná a prakticky i končí úplně stejně jako ta poslední. Těch pár neviděných vteřin uprostřed je sice moc prima, ale nedokážu se zbavit pocitu, že nás tu někdo láduje proklatě nastavovanou reklamní kaší ;). Tak ať už je to tady!

Shrek 2: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Je to tu! Dvě a půl minuty dlouhá smršť gagů, na kterou jsme netrpělivě čekali od doby, kdy na nás byl vychrlen první kratičký teaser. Už ten sliboval, že dvojka Shreka nebude jen hloupou nastavovanou kaší, ale plnohodnotným dobrodružstvím a zde se to jen potvrzuje. Příběh se točí kolem již zmiňovaného příjezdu Fiony domů – tady se koná hned dvojité překvapení. Rodiče nejen že netuší, jak pěkně zeleného mládence si jejich dcera vzala, ale také celkem těžce nesou, že se z ní (po tom, co ji zavřeli na několik let do věže) nestala krásná princezna. Prokletí má v nejbližší době zlomit charismatický princ (s příznačným jménem Prince Charming), jehož zákulisní politika v lecčem připomíná nekalé praktiky mafie. Rozhodne se vydírat krále – pokud mu nedá dceru, bude vážně moc a moc zle. Král nemá na výběr, musí nechat odstranit Shreka. Objednává si Kocoura v botách, vzhledem i manýry nemálo se podobajícího Zorrovi (příjemným vtipem na druhou je dabing Antonia Banderase). S tím to ale také není tak horké, jak se na první pohled zdá – občas se prostě promění v malé kotě :). A tak dále a tak dále, o zábavu z hlediska příběhu jistě nouze nebude. Stejně tak budeme mít zjevně radost z obvyklé dávky parodií (ta na Spider-Mana je úžasná ;), oslího kecání (podle nepsaného zákonu sequelů, který zní prostě "víc!" se z malého osla stává kůň, přijde tedy i na hřebecké řeči ;) a především pak dokonalé vizuální stránky, jejíž laťka se opět posunula o nějaký ten stupeň víš. Nejmarkantnější je tato změna na mimice matky Prince Charminga při vydírání a na Kocourovi v botách při prvním setkání se Shrekem. Zbývá něco dodávat? Tenhle trailer je naprostou povinností pro všechny malé i velké, normální i ujeté a pokud ho ještě nemáte u sebe v počítači, za chvíli budete prosit o odpuštění od... no od Kocoura v botách ;).

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Shrek 2: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

A už první scéna dokazuje, že nápady se z autorských hlav nevytratily - princův rozhovor s vlkem je však jen nenápadným rozjezdem řeky plné gagů a vizuálních libůstek. Shrek vypadá o trochu lépe (vývoj technologie jde dopředu), ale uvnitř ho kočíruje starý známý Mike Myers, takže se nemusíme bát že by mu někdy došla řeč nebo smysl pro humor. Pohádkové trio bude mít zřejmě na cestě do "Daleka předaleka" (kde to vypadá jak v Hollywoodu) v pátách prince, který se rozhodl Fionu osvobodit a nechce se smířit s tím, že přišel pozdě, ale i další havěť jako třeba Kocoura v botách (dabovaného Antoniem Banderasem). Ta pravá legrace ale propukne až na zámku, kde rodiče pochopí, že Shrek a jeho kamarádi jsou z trochu jiného těsta. Jiného, ale přesto stejného jako před dvěma lety, řeknete si po téhle dvouminutové ukázce. Málokterý animák se dočkal pokračování, které by se prokousalo do kin (popravdě... na žádný si nevzpomínám) a Shrek 2 se bude muset v očích recenzentů vyrovnat svému předchůdci. Snad to vyjde, odpověď najdeme v kinech už v červenci 2004 a... možná přijde i Farquaad ;)

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace