Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sherlock Holmes | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2009
CZ premiéra: 14.01.2010
režie: Guy Ritchie
hrají: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Kelly Reilly

Sherlock Holmes: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Co má větší výdrž než králíček Duracell? Ode dneška už i třetí trailer na Sherlocka Holmese. Slavný detektiv jde ve světě do kin týden po Avatarovi (u nás distributor tak odvážný nebyl, počkáme si o tři týdny déle), a tak se musí v trailerové kampani sakra ohánět. To znamená sypat na nás nové záběry a hlášky v každé další upoutávce, i když je to za cenu provaření víc digitálních kudrlinek, než byste od téhle detektivní story možná čekali. Holmes ale na intelektuály nehraje, chce ke koupi popcornu donutit všechny, kterým se líbili Piráti z Karibiku a mají slabost pro Roberta Downeyho Jr., pročež nasazuje prověřené hudební vypalovačky a upaluje vstříc dalším a dalším slovním výměnám. Těch napotřetí (a zřejmě naposledy) opět přibylo a spolu s ostatními překvápky tvoří dosud snad nejnabušenější mix, který sice postrádá vyváženost předchozích trailerů, ale vynahrazuje to prakticky nekončící šňůrou akčních minisestřihů. Na něčí vkus jich může být až moc, pokud se však chcete přesvědčit, že duo Downey-Law člověka jen tak neomrzí, je tohle ta ideální ukázka. Jestli budou podobně válet i v celovečerní stopáži, máme tu zaděláno na další úspěšnou filmovou sérii. A důležité je, že by díky bohatému literárnímu pozadí nemusela díl od dílu stagnovat.

Trailer v nízké, střední a vysoké kvalitě ke stažení s českými titulky.

Sherlock Holmes: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sherlock Holmes se představí dost podobným způsobem jako posledně. Rychle zadrmolí a skočí do Temže. Možná budete mít v tuhle chvíli pocit, že se od minula mnoho nezměnilo a že střihači prostě vpustili do ukázky jen jeden kotoul navíc, občas nějaký záběr prodloužili a jinak zůstalo vše při starém. Není to pravda – jen vám stačí kliknout do půlky ukázky, jež se prohýbá po novým obsahem. Roztomilým. Hravým. A ve své podstatě i dobře známým. Člověk jako by se vrátil na přelom osmdesátých a devadesátých let a koukal na další akční buddy-komedii, na další Smrtonosnou zbraň v kulisách starého Londýna. Patří k tomu výbuchy, souboje jeden na jednoho, kdy jsou hrdinové zdánlivě v nevýhodě, eskamotérské pády z lešení nebo velkolepé akční finále, v případě Ritchieho fláku bohužel příliš okatě digitální (Downeyho vyděšený výraz je nicméně k sežrání). Kluci se tu štengrují, zatímco jejich něžný doprovod obrací oči v sloup stejným způsobem, jakým ho svého času obracela Renée Russo. Staré postupy se prostě dočkaly nového kontextu. A protože jsme vyrůstali právě v době, kdy nejvíc frčely, tak víme, že je to jenom dobře.

Sherlock Holmes: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jejdanánku. Oni z toho chtějí udělat druhé Piráty z Karibiku! A neříkám to jen kvůli hudbě, do níž by za normálních okolností poskakovala Keira v korzetu. Ta podobnost totiž příliš bije do očí. U Warnerů se prostě podívali, co v posledních letech frčelo. A když uviděli Piráty, rozhodli se rovněž zašprýmovat s historií. Londýn předminulého století je podáván ještě agresivněji než ve Z pekla nebo ve Sweeney Toddovi, protože Ritchie se neupejpá a tahá z rukávu další videoklip. A dějepisáři jdou do vývrtek, protože vzpomínka na doby, kdy se filmaři vraceli do minulosti s úctou a ohledy, už je dávno pryč. Odešla někdy s F. L. Věkem. A nevrátí se. Díky bohu, protože bychom jinak přišli o hromadu zábavy. Samozřejmě není hned nutné dělat ze Sherlocka Holmese druhého Jacka Sparrowa, jen jej nechat tajtrlíkovat, vyskakovat z oken a čelit výbuchům. Ale tak špatně nebude. Downey by totiž měl zvládnout spojit eleganci a rošťácké charisma s výkony, které by jinak záviděl i John McClane. Jeví se to prostě moc moc dobře. A to jsme ani nezmínili Marka Stronga a konečně výraznou Rachel McAdams. Mlask.

Stream, LOW, MED a HIGH verze s českými titulky!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace