Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sherlock Holmes: Hra stínů | Sherlock Holmes: A Game of Shadows | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.12.2011
CZ premiéra: 05.01.2012
režie: Guy Ritchie
hrají: Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Jared Harris, Stephen Fry

Sherlock Holmes: Hra stínů: Featurette


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pořádnej nášleh, co se nestydí za svou sequelovitost. U každého pokračování se totiž čeká víc akce, víc triků, víc humoru. Po všech stránkách se přidává, často bez ohledu na míru nebo vyváženou formuli, která proslavila první díl. A pak není divu, že vznikají břečky, utopené v mnohosti, nabubřelosti a nesoudnosti. Sherlock Holmes se přitom nebojí avizovat, že bude v mnoha směrech přesně takový. „Chci vám toho dát víc, než jste viděli minule. A zároveň přisypat něco zbrusu nového,“ dráždí sliby Guy Ritchie a burácející featurette, co připomíná spíš trailer s hromadou nových záběrů, mu dává bezezbytku za pravdu. Ale v sakramentsky lákavém slova smyslu. I Jude Law do toho slibuje víc napětí, víc vzrušení a víc zábavy, čímž se nám tahle pecka zakulacuje do popcornové dělové koule, jejíž průraznosti se o Vánocích nejspíš nic nevyrovná. Jen oposlouchaná hudba a netrailerové vstupy ze zákulisí brání téhle přehlídce prvotřídních záběrů před stáhnutím páté hvězdy.

Sherlock Holmes: Hra stínů: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

No... skoro. Sherlock Holmes je tu v druhém traileru a víceméně se opakuje situace od posledně. Materiál vypadá nářezově, chemie mezi herci funguje a střihač až na pár trablů s přechody mezi akty předvádí maximum. Hra stínů se tím vybarvuje jako nabušený vánoční film, který blockbusterové parametry šikovně skrývá do nepříliš atraktivních evropských lokací. Problém je ale v tom, že Sherlock ne a ne opustit stokrát obehranou skladbu Unstoppable. Minule se ještě dala brát jako milá upomínka na kampaň jedničky. Tentokrát už ale spíš vadí, protože dvě třetiny traileru čerpají z nového aranžmá a neskutečně to šlape. Jenže pak se člověk sveze zpátky k tomu, co už má oposlouchané. A místo předpokládané gradace na něco svěžího se zajede do starých kolejí. Neříkám, že Sherlock v tomhle podání nefunguje. Rozhodně ale zamrzí, že tuhle práci někdo nedotáhl až do konce a nezkusil to přeci jen jinak. Čtyři hvězdy a příště bych prosil ještě víc experimentování.

Pod záložkou Stáhnout link na streamované HD od Applu.

Sherlock Holmes: Hra stínů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

To bylo... stejné? Omšelé americké přísloví praví: "If it ain't broken, don't fix it." A u Warnerů se toho drží jako zběsilí. Proč vymýšlet nějaké nové trailerové postupy, když ty zažité fungují tak dobře? To s natřískanou osudovou hudbou je Potter. Táhlé hluboké tóny signalizují Nolanovku. A ostrý rytmický nářez je odteď jasný Sherlock Holmes. Robert Downey, Jr.|Robert Downey Jr. a Jude Law se podruhé mění v klasické duo podivínský génius - konstantně udivený doktor. Přičemž u toho stíhání zdemolovat o 108% víc okolí, než posledně. Čekali jste krátký a atmosférický teaser? Nejste sami. Na ty už se ale dnes moc nehraje. Do diváků se raději rovnou pere vytuněná změť záběrů, které k sobě víc než co jiného lepí hláškování a charisma ústřední dvojky. Je maličko zklamání, vidět takhle neinvenční upoutávku. Na druhou stranu se ale proti její funkčnosti nedá mnoho namítat. Je v ní totiž skoro všechno, co v druhém Holmesovi chceme vidět: Explozivní akce. Sherlock mlátící lidi ve slow-motionu. Ještě explozivnější akce. Sherlock uhýbající explozím ve slow-motionu. Úplně nejvíc explozivní akce. Watson komentující nadmíru mlácení lidí, explozí a akce... Říkám skoro, protože u dvou věcí se člověk musí pozastavit. Zaprvé mi stále není jasné, proč Ritchie vyměnil božskou Rachel za nikterak oslnivou Noomi. A zadruhé Jared Harris zaítm nevypadá jako nejnebezpečnější padouch všech dob. To jsou ale jen drobné výtky, které nejspíš zmizí ve chvíli, kdy se švédský objev rozjede naplno a Moriarty vyfasuje víc než dva záběry a jednu větu. Vcelku tedy spokojenost, ačkoliv by to příště už chtělo menší změnu stylu. Kolikrát může fungovat jeden trailer?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace