Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Shang-Chi a legenda o deseti prstenech | Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.09.2021
CZ premiéra: 02.09.2021
režie: Destin Daniel Cretton
hrají: Simu Liu, Tony Leung Chiu-wai, Awkwafina

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech: Trailer 4


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Marvel ví, že první trailery se trochu minuly s efektem. Proto začal do kampaně v posledních dnech a hodinách šlapat opravdu naplno a vytasil se s desítkami nových spotů, featurettů, klipů a trailerů, jež mají za cíl dvě věci: ukázat Shang-Chi jako epického následníka Hulka, Iron Mana, Thora, Capa a dalších oblíbenců z Avengers (viz tenhle trailer) a zároveň prodat jeho digitální atrakce i solidní akci. Obojí chválí zahraniční recenzenti, kinaři i první diváci (91% pozitivních recenzí na RottenTomatoes při ratingu 7,6 z 10, kdo z vás to má?) a tenhle trailer možná i ukazuje proč, protože je nabušený po akční stránce, naznačuje hodně digitálního velikášství a i postavy by vás mohly srát míň než v předchozích ukázkách. Vypadá to sice jako čínský spin-off Rychle a zběsile, ale naděje je.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Obávám se, že pro Marvel začne doba modrá. Netvrdím to kvůli namodralým lens-flares, ani kvůli zářícím náramkům, ale proto že komiksová supertovárna, zdá se, opouští pohodovou sféru červené barvy na ČSFD a spokojených diváckých reakcí a začne budit mnohem častěji rozpaky. Black Widow do nich nepříjemně zabředla a vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by podobnou polízanici neměl zažít i Shang-Chi. Ba co víc, je dost velká šance, že bude ještě hůř, protože v kontextu marvelovek to vypadá na jeden z těch slabších originů, u něhož musí mít navíc studio strašně sevřené půlky, protože po propadáku principielně spřízněného Snake Eyes to může celé skončit i jako bezprecedentní kasovní průser. Já bych věřil spíš v neškodný průměr, a to po všech stránkách, i tak měl ale mrzí, že božan Tony Leung při své velké hollywoodské štaci nemá vyhlídky na trochu šťastnější blockbuster. 

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Generický marvelovský origin, jakých jsme s prvním Thorem nebo Neuvěřitelným Hulkem viděli širokou plejádu. Jenže tenhle má dvě zásadní nevýhody: Jednak naprosto necharismatického hlavního hrdinu, jemuž když se podíváte do očí, působí jako unavený šedesátník, co nikdy nemůže kopat první ligu. A pak taky extrémně sterilní podání asijských kulis. Disneyho koketérie s dalekým východem je podobně jako u Mulan strašlivě umělohmotná a vůbec nemá tu krásu a exotičnost Tygra a draka. Je to ohromná škoda, protože možnosti tu zjevně byly a s trochu energičtějším a hlavně víc živoucím podáním by mohly docela slibnou dramatickou linku o synovi a otci (Tony Leung FTW!) povznést na kýžený komiksový nadstandard. Takhle to vypadá jen na rutinní hrdinskou story pro desetileté číňánky.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Následuje přepis redakčního chatu v době vydání nového traileru k nadcházející marvelovce Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings.

do_Od sdílí příspěvek. TedGeorge: Uf a fuj. Imf: Ty vole, to Feige spal, když mu to pouštěli? KarelR: Jako žádná marvelovka neměla tak mimo start, co? Imf podruhé: Je to studený, hlavní hrdina má charisma Ládi Hrušky, což jsem říkal už předem, ale hlavně si teda nedovedu představit, že je to součástí MCU. KarelR: Možná proto tam radši nejsou žádný odkazy. Feige to viděl a rozhodl se tvářit, že to tam nepatří. Mr. Hlad: Tohle vidím maximálně na crossover s Iron Fistem. Sedělo by to i kvalitativně. TedGeorge podruhé: No, už to nikdy nechci vidět. 

Konverzace se rychle přesouvá k vtípkům na adresu tvůrců, srovnávání s Mulan, modlení se za Eternals a nářek z toho, že Šílené bohatí Asiaté měli lepší obsazení než tohle. Posléze se řeší adekvátní počet hvězd pro podobný materiál, přičemž Imf vyhrožuje, že jestli dostane tři, přiběhne do komentářů a bude zlý. KarelR s do_Odem si ještě jednou postesknou, jak ve filmu chybí alespoň jedna sympatická ženská postava, a co by dali za takovou Gemmu Chan. Mr. Hlad připomene, že hlavní hvězda filmu před pár měsíci varovala všechny hejtry na Twitteru, že film je primárně pro asijské publikum, a záhy nachází jediné pozitivum na celém filmu - objeví se v něm záporák z dvojky Creeda. Imf s Hladem poté chvíli řeší, z jaké konkrétní části východní Evropy herec vlastně pochází, po čemž se diskuze konečně stočí k něčemu zajímavému, a totiž novému traileru na druhou sérii Love, Death + Robots. Jo a Imfa napadne, ať traileru napereme jednu hvězdu a zkopírujeme tam tuhle debatu. Z úcty ke střihačům téhle upoutávky dávám nakonec dvě.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace