Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Saw 3 | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 27.10.2006
CZ premiéra: 04.01.2007
režie: Darren Lynn Bousman
hrají: Tobin Bell, Angus Macfadyen, Dina Meyer, Shawnee Smith

Saw 3: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Co říci, když už bylo vše řečeno? Co psát, když už bylo všechno viděno? Trailery ke třetí Pile k nám přicházejí častěji než bezdomovec v metru pro drobné a sdělují stále to samé v bledě modrém: Umíme točit barevnou klipovitou show plnou zběsilých filtrů a slovo drsná kytara nám není cizí. Náš hrdina Jigsaw má pořád tentýž hlas a – to je mi velikonoční překvápko – zase bude trápit lidi velmi originálním způsobem. Zatímco prvně (rozuměj u teaseru) to bylo osvěžující, s každým novým přírůstkem do rodiny finálních promo scének je to větší nuda. Zvláště když jsme pochopili dokonce už i to, že materiálu delšího čtyřiceti vteřin se rozhodně nedočkáme. Nehodlám to tu odstřelovat jednovětým komentářem (už proto, že opakovaný vtip opravdu přestává býti vtipem ;), ale na druhou stranu nechci mlátit prázdnou vatu o věci, které už se nechceme věnovat, přestože to je přesně to, co se tu opět začíná dít. Takže… jedna rychlá věta závěrem: Když už jsme tuhle kampaň prohlédli a chvíli si s vámi tu hru na TV spot trpělivě zahráli, nechte nás teď v klidu žít ve světě ukázek, které nás baví. Tady jsou milostivé dvě hvězdičky na rozloučenou za ucházející střihovou skladbu a… kšá už, holoto!

Saw 3: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

„Opakovaný vtip přestává býti vtipem.“

Jaroslav Marvan, Cesta do hlubin študákovy duše

Saw 3: Trailer? WTF!


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Děláte si ze mě p*del, pánové? Že ne?! Tak to mi odpusťte ten hysterický smích... Producentům Saw se podařil vskutku jedinečný kousek. Tak dlouho pilovali finální trailer pro kina, tak dlouho na sebe šroubovali jednotlivé mučírenské srandičky a gore laskominy, až nám vysoustružili klip, který vám zabere třicet sekund čistého času! Saw 3 se díky tomu zapíše do historie jako nepřekonatelný unikát, který zvládl (v jednoznačném protikladu se selským rozumem) „rozšířit“ ve dvou krocích původní minutu a půl dlouhý teaser na bleskurychlý trailer, během kterého by si nestačil uprdnout ani okresní přeborník ve vypouštění větrů. Pokud na Yahoo mluví o konečné a plnohodnotné ukázce, nezbývá nám než si skoupit na černém trhu všechen nitroglycerin a vybrat z našich řad jednoho odvážlivce, který půjde dodávku plnou třaskavin zaparkovat přímo do kanceláře ředitele tohohle kacířského molochu. Trailerový úpadek je třeba zastavit. Nehodlám se totiž znovu vyrovnávat s tím, že bych strašně rád spadl na nejnižší hodnocení, a přitom kvůli objektivní agresivitě střihu nemůžu.

Saw 3: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jak nažhavit diváka, který slintal nad jedničkou, ale dvojku vynechal, aby se letos na podzim vrátil ke kulišáckému mordýři, a nechal se tak zaplést do hry s celou Amerikou? Určitě ne tímhle ušmudlaným teaserem. Upoutávka s pořadovým číslem 2 pro nás nenašla ani čtyřicet sekund záběrů, což bychom mohli schválit jen po dramaturgické inovaci per excellence. Jenže na něco podobného se propagační sekce okolo Bousmanova hororu vůbec nezmohla. Jediným přínosem (nebo spíš rozdílem) oproti prvnímu teaseru je nepatrně větší roztažení „do šířky“, když se z mučíren a sadisticky nastražených pastí dostáváme i do bytů, a dokonce i k akci zásahovky. Saw sice nikdy nebyla velkolepější, v druhém teaseru ovšem finále nízkonákladové trilogie ztrácí hodně ze své tísnivosti a snad i znepokojivé zvrácenosti. Promenádu napříč sofistikovanými mučírnami si protentokrát můžete splést i s prosluněným piknikem na kraji babího léta. A to není dobře.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Saw 3: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Třetí Pila je tu a má ostré zuby. Alespoň takhle by ji chtěla prezentovat ukázka plná tmy, kamerových obletů a lidských výkřiků, která přichází na naše hladové monitory. A ať už jste vůči trojkám plni předsudků či ne, pravděpodobně byste teaser na Saw 3 měli vidět. Ne snad kvůli tomu, kolik lidí v něm zahyne či jak brutálně se jednotlivé akty odehrají, ale kvůli dobré práci se zvukem a střihem, který vám nedovolí nakouknout do jakýchkoliv souvislostí, přesto ve vás vyvolá celkem slušný zájem a začne lechtat vaše sherlockovské smysly (co tu dělá tenhle chlápek a proč není mrtvý? Kde je Donnie Wahlberg? A do jak vykonstruované zápletky nás vlastně trojka Saw vžene?). A především téměř z ničeho vyrobí hutnou atmosféru, jež vás celou minutu dokáže udržet pohlcené v jakési lehce nepříjemné emocionální poloze. Teaser se jinak nevymyká klasickému mustru, který známe z předchozích dílů - koláž lidského utrpení provázaná depresivními zvuky a stylizovanými titulky vygradovaná v hlášku ceděnou skrze ony notoricky známé hlasivky, které nám dělaly už dvakrát společnost. Do toho obligátní smějící se šašek a spousta hukotu jako předzvěst pro drtivou hororovou vlnu, která se přes naše kina v listopadu přelije. Připadá vám to od premiéry dvojky kousek? Nám taky a proto zůstáváme stále při zemi i přestože tahle minutka má své kouzlo.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace