Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Santa má bráchu | Fred Claus | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.11.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: David Dobkin
hrají: Vince Vaughn, Paul Giamatti, Rachel Weisz, Kevin Spacey, Miranda Richardson

Santa má bráchu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Rozverné vločkoidní logo Warnerů předesílá nasládlou chuť Vánoc se značným předstihem, není se však čemu divit – tlačenice o Vánocích o to, na koho se půjdou sváteční atmosférou ovanutí lidé plní spokojenosti a dobré nálady mrknout společně do kin, je vzhledem k nezanedbatelné finanční návratnosti obrovská. Fred Claus má tu výhodu, že přichází pod hlavičkou „od režiséra Nesvatbových“ a zase v něm hraje Vince Vaughn (vedle Paula Giamattiho, Rachel Weisz a Kevina Spaceyho!) – není tedy jediný důvod, proč by se výherní schéma nemohlo zopakovat. I když… možná ano. Trailer totiž nepředesílá legrační zítřky, jako spíše rozpačitě divné zítřky. Všechno je na první podhled správně – divný humor, vánoční motivy, skřítci, Santa. Nějakým zvláštním způsobem se jim ale nedaří vylézt na tu dokonale splachovací vlnu vtipů a eskapád, která by rozvibrovaly naše bránice do nevídaných poloh. Spousta viděného (pamatujete si na Vánočního skřítka s Willem Ferrellem?) se mísí se spoustou slyšeného, aby se ukázka za doprovodu nějaké té popové pecky došourala k absolutně průměrnému resumé traileru, z nějž nevykukuje byť jediný zářivý moment. Nebo vás pořád baví sledovat, jak někdo dostává něčím do hlavy nebo říká nevhodné věci lidem, které to zaskočí a podivně koulejí očima? Přesto… uvidíme. Papírově to sedí všechno až moc dobře na to, aby tohle byl vyložený propadák. Druhý trailer by Fredovi mohl zlepšit reputaci.

Santa má bráchu: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Rozpaky, nejistota a zase jednou rozpaky. Ne přímo z celé nové komedie Davida Dobkina, který už regulérně zakotvil v konverzační odnoži žánru, ale z jeho první propagační vlaštovky. Anoncovat rok před premiérou vánoční veselohru pomocí sotva minutového výseku z rozhovoru mi nepřijde dvakrát rozumné. A nejen kvůli tomu, že celý materiál v podstatě postrádá jakoukoliv pointu, nezapomenutelnou hlášku i jakýkoliv jiný vyšší smysl (ostatně bude z výsledného filmu dost pravděpodobně i vystřižen). Ale hlavně proto že blábolení na kanapi může být svou haštěřivou náturou sebevíc sympatické, jenže bez pointy prostě zůstává u zhodnocení „o ničem“. O nadějných vyhlídkách nemůžeme pochybovat, protože Dobkin umí užvaněnou pusu Vince Vaughna využít ke stomilionovým tržbám i k příjemné bezkonfliktní švandě pro celou rodinu. Ale že by debaty o tom, proč si Santa nepořídí místo sobů psy, zrovna elektrizovaly bránici? To určitě ne. Nemám pochybnosti ani o fešném zimním logu Warnerů, ani o hereckém obsazení (zvlášť v době Vánoc naruby a Nocí v muzeu bude každá trochu nekorektní legrácka s Paulem Giamattim oživením), ale tenhle teaser studio jednoduše odfláklo.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace