Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Samec | Spread | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 14.08.2009
CZ premiéra: 10.12.2009
režie: David Mackenzie
hrají: Ashton Kutcher, Anne Heche, Margarita Levieva, Maria Conchita Alonso, Hart Bochner

Samec: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Ashton Kutcher vyráží na existenciálně-erotickou jízdu v nejnezajímavějším filmu posledních týdnů.  

Nikdy jsem moc nerozuměl tomu, proč je Ashton Kutcher považován za hvězdu, respektive za někoho, kdo by měl být schopen utáhnout svým jménem film. Dobré herecké výkony ze sebe dostává spíše omylem a i při té největší snaze se obávám, že bych byl schopen najít maximálně pět postav, které mají jeho ksicht a nejsou otravné. Po Hollywoodu se pohybují tisíce podobných modýlků a minimálně jeden z nich musí mít větší talent než Kutcher, ale zdá se, že ho zatím nikdo nenašel, a tak si může manžel Demi Moore, bývalá hvězda MTV a sympatický hňup z That 70`s Show dál točit podprůměrné a nezajímavé filmy. Filmy, jako je Samec.

Film Davida Mackenzieho je totiž esencí nezajímavosti. Při jeho sledování člověk sice nikdy nemá pocit, že si z něho tvůrci dělají srandu nebo že by si zasloužili profackovat, ale už tak od patnácté minuty začne nejspíš většina lidí přemýšlet o tom, že měli raději vyluxovat v obýváku než jít do kina. A to rozhodně není dobře. Příběh mladého povaleče Nikkiho, jenž klátí na potkání všechno, co mu vleze do postele, toho totiž nabídnout moc nemůže. A co hůř, hlavní hrdina je takové hovado, že je prakticky nemožné vybudovat si k němu jakýkoliv kladný vztah. Ale hezky od začátku.

Nikki, jenž prakticky nesleze z plátna, je arogantní, cynický a nevychovaný spratek, před nímž se ženy svlékají jen kvůli jeho pohledu. Teď se ale rozhodl usadit – čímž je myšleno to, že si najde zachovalou čtyřicítku, párkrát uspokojí její sexuální apetit, nastěhuje se k ní a všichni budou spokojeni. Tohle se děje prakticky celou první půlhodinu. Ashton Kutcher nedělá vlastně vůbec nic, jen jednou za pět minut souloží s Anne Heche. Pokud je tahle část filmu něčím zajímavá, tak to jsou právě jen a pouze ony erotické scény, jež jsou poměrně odvážné a naznačují, že David Mackenzie by jako režisér u jiného žánru mohl slavit hodně velké úspěchy. Jakmile jsou ale hrdinové oblečení a pokouší se komunikovat jinde než v posteli/na kuchyňské lince/v bazénu, jde to s celým Samcem hodně z kopce.

A nezlepší se to ani později. Nikki se totiž – nikoliv překvapivě – zamiluje, a když šlapka jako on najde pravou lásku, je to problém. Bohužel celá romantická linie, ve které se hlavní hrdina pokouší sblížit se sympatickou, ale podobně cynickou servírkou Heather, absolutně nefunguje. Margarita Levieva je sice sympatická, avšak hraní jí příliš nejde (přesto je o několik řádů lepší než toporný Kutcher), ale problém je především v tom, že najednou musíme Nikkimu, jenž se celý život chová jako člověk, s nímž by na pivko šel jen blázen, upřímně fandit. Což dost dobře nejde. Celá jeho třičtvrtěhodinová duševní očista, při níž si sáhne na dno, najde pravé hodnoty a urovná si svůj vlastní život, naprosto nefunguje.

Mackenzie si navíc dost často sám hází klacky pod nohy, protože některé scény doopravdy nejde brát vážně. Na druhou stranu takový houmlesák Ashton Kutcher, jenž se pokouší souložit za jídlo, suší si oblečení na mostě a vláčí se po Los Angeles s baťohem a pytlem plným golfových holí, to nikde jinde neuvidíte. Samec je občas nechtěně vtipný, avšak není to ten typ filmu, na nějž by člověk měl jít do kina kvůli tomu, aby se vysmál tvůrcům. Na to umí režisér až příliš dobře zacházet s kamerou. Docela dobře se mu daří vystihnout prostředí povrchních milionářů a lidí, kteří by rádi žili v luxusu a bez práce, ale příběh, který režisér vypráví, je zkrátka tak nezajímavý, že všechny působivé režijní prvky nuda doslova vypálí z hlavy.

Samec by nemusel být špatný film, průšvih ale byl v tom, že hlavní roli dostal právě Ashton Kutcher. Ten totiž nemá dostatečné herecké schopnosti na to, aby utáhl prakticky sám celovečerní film. Postava Nikkiho by si zasloužila lepšího herce a dokážu si představit, že někdo jako Leonardo DiCaprio by dokázal Samce dostat o několik úrovní výš a z otravného prostituta by udělal plastičtějšího a zajímavějšího hrdinu. V podání Kutchera je to však nezajímavá osoba, která začne otravovat po pár minutách. Její osud vám bude ukradený a víc než na to, jak to s Nikkim dopadne, se budete zajímat o to, kdy začnou závěrečné titulky.

Je to docela škoda, protože návštěva světa milionářů za doprovodu hajzlíka, jenž chce jenom brát a nemá co dávat, by mohla za jiných okolností být poměrně zajímavá. Samec takový ale bohužel není, protože stojí a padá na tom, co ze sebe dokáže vymáčknout hlavní herecká hvězda. A vymáčkla toho zatraceně málo.

Verdikt

avatar3/10

Mr. Hlad

Ashton Kutcher nejdříve souloží s Anne Heche, a pak chodí po Los Angeles a urovnává si život. A to je vlastně všechno. Samec je nezajímavá a nudná podívaná, která nemá naprosto co nabídnout, a Ashton Kutcher opět dokazuje, že nemá na to, aby utáhl hlavní roli. S někým jiným by mohl být film zajímavý, s ním ale těžko.


Podobné filmy

 • 8/10

  Jak na věc

 • 1/10

 • 1/10

 • 1/10

 • 1/10


Hodnocení redakce

 • avatar2/10

  Cival


Hodnocení čtenářů

 • avatar2/10

  st39.6

 • avatar6/10

  Shaman05

 • avatar5/10

  kubik

 • avatar3/10

  Susanne

 • avatar1/10

  ZkuKol

 • avatar6/10

  kyller

 • avatar3/10

  PraSiteL

 • avatar6/10

  Tomino

 • avatar4/10

  Plesky

 • avatar1/10

  Barbosa

 • avatar5/10

  krajec

 • avatar6/10

  Jack Harer

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace