Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Run Hide Fight | 2020
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Kyle Rankin
hrají: Thomas Jane, Radha Mitchell, Isabel May, Eli Brown, Treat Williams, Barbara Crampton, Cyrus Arnold

Run Hide Fight: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Přestože se člověk chce alespoň u těch filmů politice vyhýbat, čas od času to zkrátka nejde. Naštěstí pro zastánce konzervativní politiky je tady mediální organizace The Daily Wire, která se teď dala na filmovou produkci. A hned jejich první film pochopitelně (i přes proklamace, že jejich tvorba nebude za každou cenu kontroverzní) budí jistou kontroverzi. Odehrává se totiž na střední škole, kterou napadne skupina ozbrojených mladých útočníků. V takových případech americké úřady radí tři věci. Zaprvé - utečte a zavolejte o pomoc. Zadruhé - schovejte se a čekejte, až pomoc dorazí. A zatřetí - bojujte. Jenže to třetí platí jen v krajních případech, kdy vám doopravdy jde o život a nemáte už de facto na výběr. Na papíře to zní všechno hezky, jsem si ale jistý, že v realitě jsou takové situace doslova peklem, které bych nikdy nikomu nepřál zažít. Potíž je každopádně v tom, že se masové střelby na školách za ty roky poměrně silně zpolitizovaly, už to není jen o tom, že mladí lidé umírají a jak tomu zabránit, ale o tom, že jedna strana se zuby nehty drží svého práva na zbraně a jakýkoli případný ústupek považuje za omezování svobody, zatímco ta druhá ví, co by bylo v tuto chvíli správné, ale nemá odvahu to udělat. A to nás přivádí k Run Hide Fight.

Film je jednoznačným politickým instrumentem, protože v zásadě říká, že nastalá situace ve filmu je normální, a lidé musí být připraveni se postavit nejen za sebe, ale i za své blízké. A v téhle rovině s ním buď budete souhlasit, nebo ne. Pak je tu ale stránka filmová, která v podstatě stojí na tom, že tu jedna odvážná mladá dívka mcclaneovsky čistí jednoho zabijáckého parchanta za druhým, zatímco kecá s hlavním záporákem přes vysílačku a venku před školou má parťáka/otce (Thomas Jane), který jí nenápadně asistuje. A popravdě musím uznat, že trailer tuhle filmovou stranu mince neprodává vůbec zle. Má to tempo, má to akci, hezky to graduje a hlášky nejsou úplně špatné. Jenže. Jenže to točí jistý Kyle Rankin, céčkař, který zatím nenatočil jediný dobrý film, takže i kdyby měl k ruce náhodou solidní scénář (jakože nemá, protože si ho napsal sám), výsledek pořád může dopadnout všelijak. Tenhle fakt spolu s vědomím, že po morální stránce to zkrátka nebude film pro všechny, mě láká dát jen dvě hvězdy, protože mě to ale celé tak trochu zaskočilo (přece jen jsem po prvních ohlasech čekal daleko větší peklíčko), dávám nakonec tři s odřenýma ušima. Dobrý film ale i tak spíš nečekejte.

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace