Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rudý kapitán | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 10.03.2016
režie: Michal Kollár
hrají: Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Martin Finger, Michal Suchánek, Marián Geišberg

Rudý kapitán: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival
Ještě že už jde v březnu do kin, jinak bych si připadal jako uzamčený v nějaké časové kapsli nebo ve světě, kde se na tuhle kriminálku věčně čeká. Záběr na most jsem totiž poprvé viděl před více než rokem a od té doby se sice objevují nějaké ty nové, stále řemeslně precizní trailery, ale už bych si snad i začínal myslet, že jde jen o ekvivalent čekání na Godota. A vono naštětí ne. I mix českých a slovenských promluv tu funguje, Michal Suchánek je naprosto přesvědčivý navzdory tomu, že co chvíli mrká z Tele Tele repríz v Telce a celé to vypadá jako naprosto suverénní žánrovka, co není směšná, ani když přitvrdí na poli honiček. Thumbs up.

Rudý kapitán: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Minule měl Rudý kapitán ještě rezervy, tentokrát se ale slabá místa hledají jen těžko. Možná bych vynechal potitulkový humor, ale jinak je to výborná práce ve směrech. A co je důležitější, spolehlivě láká do kina, protože chytne už v prvních vteřinách a vyplivne vás až na kolejích, tedy po vypiplané finální koláži. Síla tohohle traileru je nicméně v úvodu. Daří se tu prodat případ, který je díky hřebíku v hlavě dostatečně zajímavý, a pak už se jen nabalují zručně podané akční i atmosférické výjevy. Celou dobu je vidět, že se z produkčních podmínek ždíme maximum a že se obezřetně hledělo na to, kdo co říká a jak. Ty dvě minuty jsou tak ohromně efektivní a dávají tušit, že nás čeká šikovně podchycená žánrovka, ve které bude zářit minimálně Oldřich Kaiser. Ano, české televize jsou teď detektivek plné. Rudý kapitán je ale bez problému válcuje, tak doufejme, že trailerové zdání zase jednou neklame.

Rudý kapitán: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kdyby to bylo tak o půl minutky kratší, šel bych na čtyři. Prokousat se úvodem je totiž krapet problém, jakmile ale Rudý Kapitán sešlápne plyn, může se s klidem rozesílat do celé Evropy. Neopírá se totiž o tradiční česko-slovenské berličky (= ňadra, sex a zbytečná hrubá mluva) a rovnou se vrhá do hutné thrillerové hry. Herecky je to zatím bez chyby (chytá se i Suchoš), atmosféra je vtahující, ale ne zbytečně „světově“ přehrocená,  a finále s vlakem je podáno brilantně. Takže pokud se příště uskrovní stopáž a možná se víc zatlačí na osobní linku ("slovenský Iain Glen" by ji určitě zvládnul), může se Rudý kapitán těšit na nášup.

Rudý kapitán: Slovenský teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

ALTERNATIVNÍ VERZE TEASERU: ČESKÁ - ANGLICKÁ

Takhle se to dělá! Kdyby v záběrech nedefilovaly známé tuzemské tváře a bratislavské dominanty, člověk vy skoro neuvěřil, že jde o středoevropskou produkci. Režisér Kollár se netají tím, že je obdivovatelem režisérů typu Tonyho Scotta a snahu o přiblížení se „americkému“ vizuálu je rozhodně poznat. Stejně tak drtivé tempo teaseru je obdivuhodné. Na první pohled je střih možná až příliš zběsilý, ale pokud ukázce dopřejete opakované shlédnutí, poznáte její precizní výstavbu a promyšlené dávkování informací. Spousta stylově vymazlených záběrů, v podstatě žádné falešné tóny. Sestřih působí velmi akčním dojmem, přitom je tohle všechno z té komornější části filmu – produkce pokračuje na jaře natáčením akčních scén. Vypadá to, že se do našich kin chystá opravdu kvalitní kriminálka.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace