Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ruby Sparks | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.07.2012
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jonathan Dayton, Valerie Faris
hrají: Paul Dano, Zoe Kazan, Antonio Banderas, Annette Bening, Steve Coogan

Ruby Sparks: DVD


ikona
KarelR
Co kdyby se vám zhmotnila žena vašich snů? 

Indie vztahovky si zase jednou kradou pozornost. Terapie lásky bojuje o Oscary, v Sundance jsou nadšení z Before Midnight, a na český videotrh konečně doráží Ruby Sparks, nový počin od režisérů Malé Miss Sunshine. A jestli patříte mezi fandy milých malých produkcí typu 500 dní se Summer... měli byste zbystřit.

 

Ruby Sparks je totiž romantickou komedií podobně nápaditého typu, jaký nám před pár lety nabídl Marc Webb. Paul Dano tu hraje nejistého spisovatele Calvina, kterého právě odkopla přítelkyně. Tomu se film ale příliš nevěnuje, soustředí se až na následné tíživé měsíce, během kterých se mladá literární hvězda snaží vyprodukovat svojí druhou knihu. Sžírán tvůrčí krizí se Calvin rozhodne psát o sličné dívce, o které se mu začalo zdát. A voila, na světě je nejen čitelný text... ale také ona dívka, která se najednou objeví v Calvinově kuchyni. Jen další sen? Halucinace? Nebo něco úplně jiného? Záhada kolem Ruby Sparks začíná!

Film by se od tohohle momentu mohl odpíchnout hned několika žánrovými směry. Scénář devatenáctileté Zoe Kazan (která "deschanelovsky" roztomilou Ruby zároveň i hraje) se nicméně vydává na dráhu moderní vztahové sondy, v níž pohodlný mladík přichází na to, že ideální přítelkyni není třeba jen najít. Důležité je také si ji udržet, a právě tady vyplouvá na povrch spousta zábavných, nebo naopak tíživých pravd, které Ruby Sparks odlišují od tradičnější romantické produkce.

 

Samozřejmě, že se proskakuje pár obvyklými obručemi. Většinu času ale Ruby Sparks nabízí svěží scenáristickou práci, v níž se větší a menší poučení prodávají přes nevtíravý humor a hmatatelné hlavní postavy. Film pak mimoto zvládá i pár odboček, jako je rodinná návštěva s překvapivým skoro-cameem. Především ale stihne vybudovat silný dějový oblouk, jež v závěru tlačí slzy do očí a ukazuje, že mezi štěstím a šílenstvím je někdy tenoučká hranice. Velmi plodný příspěvek do subžánru. Jen té koncovce se vážně mohl vyhnout... (7/10)

 

DVDčko Ruby Sparks mimo filmu nabízí několik zákulisních featurettů o délce tří až čtyř minut. Nic extra, přesto dost potěší, že disk není na rozdíl od mnoha žánrových souputníků úplně holý.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: DD 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 23.1.2013
Cena: 297,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace