Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rogue One: Star Wars Story | Rogue One: A Star Wars Story | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.12.2016
CZ premiéra: 15.12.2016
režie: Gareth Edwards
hrají: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Forest Whitaker, Riz Ahmed

Rogue One: Star Wars Story: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Rogue One má na kontě povinnou miliardu, takže je nejvyšší čas zaútočit na domácí kina. Na téhle výpravě film doprovodí bonusy, u kterých se čeká zhruba stejná sdílnost jako u Suicide Squad (= všechno šlo jako na drátkách!), a první ochutnávku přináší minutový trailer. Co v něm najdete? Hodně povídání o Hvězdě smrti, nějaké ty nadšené ohlasy a pár záběrů ze zákulisí. Vzhledem k tomu, že v Lucasfilmu umějí daleko lepší proma (stačí si vzpomenout na fenomenální Star Wars Celebrations), tedy celkem zklamání, jež plní svoji informační funkci, ale tím to bohužel hasne.

Rogue One: Star Wars Story: International trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nejnovější trailer Rogue One (kolik jich ještě bude?!) míří přímo na Čínu. Donnie Yen a Wen Jiang tak mají o něco víc prostoru, naštěstí to ale nevypadá jako asijské upoutávky jiných blockbusterů, z nichž obvykle trčí asijští herci v titěrných rolích. Nové záběry z kosení stormtrooperů snad nikdo neodmítne. A stejně tak jsou vítány bitevní výjevy, v nichž se Jiang ohání sakra velkým kvérem. Jinak je to víceméně to samé jako u minulých upoutávek, tentokrát se ale ukazuje víc a drží se lepší balanc, takže jde o jeden z nejlepších trailerů celé kampaně. Klidně si do něj ponořte. Jen bacha na to, že možná ukazuje víc, než byste chtěli vidět.

Rogue One: Star Wars Story: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Krásná práce. Kampaň Rogue One pomaličku graduje (ještě nás určitě čeká kupa spotů a klipů), teď tu ale máme x-tý trailer, který sází na údernost a kratší stopáž. Jak to funguje? Znamenitě. Klasický motiv to celé krásně žene kupředu a Lucasfilm sem nacpal přesně ty momenty, které upoutávky potřebují. Jyn chvíli inspiruje, K-2SO vyrábí humory a na závěr přijde Donnie Yen, aby vyškolil pár stormtrooperů. Tohle promo zkrátka nešlape vedle, tak doufejme, že mu film výsledný nezůstane nic dlužný.

Rogue One: Star Wars Story: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jejda, těch novejch záběrů je na můj vkus až moc. Scény nabývají ještě jasnějších kontur a příběh už si definitivně poskládáte skoro celý, od únosu Madse Mikkelsena, přes lákání hlavní hrdinky do rebelských služeb, až třeba po opravdu první test Hvězdy smrti. Je toho na můj vkus propáleno zbytečně moc, na druhou stranu všechno to pořád vypadá prvotřídně a po odeznění traileru mám přesně takový rozechvělý pocit, jaký jsem si před náletem nové válečné Star Wars věci přál. Bitvy, obrovské trikové výjevy, přestřelky, bitky, a k tomu fajn ansámbl postav, znovuzrozený Darth Vader a pár hintů na Jedie? No neberte to! U mě pořád za max.

Rogue One: Star Wars Story: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Je to moc krásný. Nevím, jestli v tom širý lid uvidí Star Wars, když chybí roztomilí malí robůtci, světelné meče a prozářenější juchavost klasických epizod, ale to ať si řeší obchodní oddělení. Nás musí zajímat hlavně skutečnost, že Rogue One vyznívá jako správně řízný přívažek do předaleké galaxie, který je syrovější a zemitější... a i když se v něm plká o naději, moc radosti z něj nevyčtete. Mads Mikkelsen tu sice moc nepotěší Dartha Vadera, nás ale ano, tuplem pak záporák Ben Mendelsohn, jenž je děsivě oslizlý jak podle té nejlepší padoušské čítanky. Připočtete k tomu vzletný motivační proslov a fragmenty z náramně epické bitvy ve vesmíru i na planetárním povrchu a znáte všechny důvody, proč se nadšeně třepat na blockbusterové Vánoce. Ve zkratce: Je to pecka!

Rogue One: Star Wars Story: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nečekejte další meganášup s vydatnou porcí nových záběrů. Je jich jen pár, ale za pozornost stojí další detaily: Třeba trochu jiné hudební podání Star Wars motivu. Hlavně ale prozrazení další z indicií, které se vztahují k příběhu - Mads Mikkelsen jako tatík hlavní hrdinky v něm bude mít zjevně zatraceně důležitou úlohu, když plány k Hvězdě smrti pustil jako první. O rozsahu role Dartha Vadera naopak můžeme dál jen spekulovat, snad ho bude víc než Lukea Skywalkera na konci Epizody 7.

 

Rogue One: Star Wars Story: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Asi nikdy se nedozvíme, jak to bylo s přetáčkami. A nebudeme vědět, jestli jsme přišli o parádně syrový válečný flák z předaleké galaxie, nebo dodatečné úpravy naopak pomohou vykopnout Rogue One o level výš. Je nicméně jasné, že spin-offy umožní brázdit pole neorané a přemýšlet o Síle a dalších elementech ságy nově a občas jít tzv. out-of-the-box, tak jak si to v rámci klasické série okolo Lukea Skywalkera úplně dovolit nemůžete. A minimálně podle traileru nad tím můžeme juchat, protože se valí nádherně atmosférický, zachmuřený a v mezích milé rodinné zábavy i sympaticky špinavý materiál, gradovaný několika parádními fanouškovskými momenty, v čele se setkáním tie fighter vs. brunetka. Věřme, že se to povede poladit na jedničku.

 

 

Rogue One: Star Wars Story: Teaser 2


Rogue One: Star Wars Story: Promo ze Star Wars Celebrations


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Rogue One se teď hodně máchala tlama v přetáčkách, ale krucinál... tohle prostě mluví samo za sebe. Ať u Disneyho vymýšlí cokoliv, jen těžko se zbaví očividného úsilí, které Gareth Edwards do filmu nacpal. Ano, na strunu praktických efektů hrála v kampani už Epizoda VII. Tohle je ale ještě o level dál a vážně z toho srší feeling drsnějších a odvážnějších Star Wars, v nichž by se kdekdo nemusel dožít závěrečných titulků. Samotné promo je přitom brilantně sestříhané a nečekaně dojemné. A i když sází na provařené chorály a vlastně není moc "epic", právě ta špinavost a přízemnost z něj dělá luxusní podívanou. 5* a maximální natěšení pokračuje!

Rogue One: Star Wars Story: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Je to tam! Po úspěšné „dejarjarizaci“ sedmou epizodou se můžeme pustit do objevování nových koutů předaleké galaxie a těšit se na nová stylová uchopení a přístupy. Rogue One má už od první chvíle punc rodinného blockbusteru, jenž do vymydleného světa vnese trochu víc syrovosti a válečné naléhavosti, což se daří i v krátké upoutávce prodat na výbornou. Není to nakašírovaná snyderovská rádoby temnota, ale spíš zemitější uchopení známého světa, podmanivý sedmdesátkový feeling, který se promítá do designu, a náznaky prvotřídního trikového uchopení, jež se těžko zvrhne v digibordel. Poctivé kulisy a kostýmy, hmatatelný odkaz staré trilogie a přitom nové akční eskapády a „nové štýlo“? V téhle palbě se na Vadera těším až hanba!

Rogue One: Star Wars Story: Announcement teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

ZATÍM JEN KINORIP

(ÚVODNÍ FOTKA JE Z CONCEPT ARTU - V TEASERU NENÍ)

Tohle byla frajeřina. Bez teaseru Epizody VII se Star Wars Celebration obejít nemohlo, první upoutávku Rogue One ale nikdo nečekal. Film nemá až na Felicity Jones žádné obsazení, bude se točit v létě a do kin dorazí v prosinci 2016, Garethu Edwardsovi to ale nezabránilo v tom, aby fanoušky nepotěšil drobnou ochutnávkou. Jedna džungle, jedna stíhačka a jedna Hvězda smrti? Rok a půl před premiérou to bohatě stačí, navíc se objevila i oficiální synopse, která celý tenhle výjev dovysvětluje. O co se tedy bude hrát? Hádáte správně, o plány Hvězdy smrti, které bude krást speciální povstalecká jednotka. Edwards přitom slibuje nejednoznačné záporáky i klaďasi a především absenci Jediů, aby to celé mohlo být špinavější a napínavější. Což... málem zní příliš dobře na to, aby to byla pravda.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace