Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rocky | 1976
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: John G. Avildsen
hrají: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers, Burgess Meredith

Rocky: V.I.M.


ikona
Mr. Hlad
rockyrocky balboastallonesylvester stallone
Nejslavnější outsider filmové historie... 

Když byste se kohokoliv zeptali, kterých pět filmů nejlépe zpracovává téma „zoufalec se škrábe na vrchol,“ pravděpodobnost, že byste mezi nimi našli prvního Rockyho, je víc než vysoká. Tenhle film je zkrátka symbolem sportovních i jiných dramat, v nichž obyčejný člověk dostane šanci vyšvihnout se výš a stoprocentně ji využije.

Podobných filmů jako je první Rocky jsou desítky a spoustu bychom jich našli i před ním. Sylvester Stallone a režisér John G. Avildsen ale dokázali natočit něco, co je dnes zkrátka synonymem a standardem pro tenhle subžánr. Ani jeden z nich dost možná neměl oscarové ambice a nejspíš ani neočekávali, že se z jejich díla stane něco výjimečného, ale pravdou je, že když se dnes člověk kouká na příběh mladého boxera, který má hlavu spíš na to, aby mu do ní bušili soupeři, než aby myslela, má pocit, že v tom filmu je v rámci možností všechno prakticky dokonalé.

Sylvester Stallone si napsal scénář přímo na tělo a možná i díky tomu je ve své roli přesvědčivější a zajímavější než ve svých ostatních seriózních filmech. Zajímavě a uvěřitelně působí jak ve scénách, kdy si ničí klouby při mlácení do kusu masa, tak i při neobratném nadbíhání Adrianě. Od začátku do konce film herecky táhne dopředu bez jediného zaškobrtnutí a dnes si lze jen těžko představit, jak by to vypadalo, kdyby se v roli lehce primitivního boxera objevil původně plánovaný Robert Redford nebo Burt Reynolds.

John G. Avildsen si navíc z režijní židle všechno pohlídal, sehnal vynikající soundtrack a natočil bezpochyby nejlepší film své kariéry. Nikdy před tím ani potom se mu nepovedlo se kvalitám Rockyho ani přiblížit. Výsledek spolupráce se Slyem je však něco, co dokáže člověka dostat do kolen i po letech. Rocky je film, ve kterém všechno až překvapivě dokonale šlape. Nemá jediné slabší místo, je emocionálně silný, zábavný, hořce vtipný a kdo na konci nebude cítit alespoň na pár vteřin mrazení v zádech, ten je musí být uvnitř mrtvý. A mimo to ze závěrečného souboje s Apollo Creedem je ta krev a pot doslova cítit. Bez debat jeden z nejlepších nejen sportovních filmů vůbec.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace