Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
RoboCop | 1987
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Paul Verhoeven
hrají: Peter Weller, Nancy Allen, Dan O'Herlihy, Ronny Cox, Kurtwood Smith

RoboCop: DVD


ikona
imf
 

Třikrát hurá. Speciální edice k dvacetiletému výročí robopoldy se k nám dostává raketovou rychlostí. Po několika povedených reedicích se museli producenti snažit a tak dostáváme líbivou krabičku s Verhoevenovým podpisem a dvěma nadupanými disky. Ze své lásky k pokleslému policejnímu béčku, plnému nekompromisní brutality, nerezových součástek a vynikajících hlášek, jsem se dostatečně vypovídal už ve V.I.M., takže je na čase prozkoumat samotné DVD vydání. Za rychlost se bohužel platí a tak je česká podpora napříč bonusy velmi bídná (dobře... titulky tu nejsou pro jistotu vůbec), ale všechno ostatní je ještě teplé a čeká to na ochutnání. A tyhle placky vám chutnat budou, i když DTS poleva slezla někde cestou ze Států (výměnou za průměrný český dabing).

Remasterovaný obraz naštěstí zůstal a Dolby Digital má dost svalů na to, aby rozhýbalo všudypřítomné letní dusno. K dispozici máte jak kinosestřih, tak necenzurovanou verzi (doporučujeme), přičemž Paul Verhoeven vám v audiokomentáři vysvětlí, v čem spočívají základní rozdíly, co se mu na Hollywoodu líbilo a co se mu naopak nelíbilo a... je poměrně dost upovídaný, takže se nebudete nudit, i když v přítomnosti producenta Jona Davisona si přece jenom nemohl pustit pusu na špacír úplně (na druhou stranu se komentář nahrával v době, kdy už byla z Robocopa nesmrtelná klasika, takže pár rýpanců do MPAA a hollywoodského systému obecně si vychutnáte). Díky úspěchu filmu tu máme i hutný dokument Maso a ocel, který dokonale zastíní dobový film o filmu.

Na prvním disku je bonusů překvapivě hodně. Krom jmenovaných se dočkáte ještě komentovaných storyboardů, záběrů ze zasedačky OCP a dalších raritek, přičemž to celé završí vystřižené scény, fotky a trailery. A to jste ještě neprohodili disky v přehrávači. Na tom druhém totiž najdete zbrusu nové dokumenty - další ohlédnutí za Robocopem, srovnání vizuální efektů tehdy a teď, a také medailonek protivníků. Je to vyčerpávající, je to pečlivě zpracované a fanouškům bonusových materiálů to rozsvítí očka na hodně dlouho. Víc takových sběratelských edic, ať můžeme provětrávat sbírky. Tentokrát někdo odvedl pořádný kus práce a já smekám klobouk. DVD už stojí na čestném místě v poličce.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky, maďarsky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 20. 7. 2007

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace