Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Red State | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.10.2011
CZ premiéra: nestanovena
režie: Kevin Smith
hrají: Kyle Gallner, John Goodman, Michael Angarano, Kevin Pollak, Michael Parks

Red State: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Holy mother of goddamn Jesus! Až tak, Keve? Už po dvou teaserech bylo jasné, že Red State nebude mít se Smithovou předchozí tvorbou pranic společného. Plnohodnotný trailer to jenom potvrzuje, přičemž cementuje i zvěsti o tom, že se na plátně rozpoutá menší peklo. "Ten chlápek, co točí dva kecající lidi na statickou kameru", totiž naplno přešel do handheldového módu. A servíruje nám syrovou náboženskou podívanou, v níž se nešetří ďábelsky vymytými pohledy, k smrti vyděšenými teenagery a policajty, kteří vůbec nestíhají. Vy nebude stíhat s nimi, na téhle straně barikády je ale ten pocit vlastně pozitivní. Ze Smithova nového filmu se klube něco zatraceně pokrouceného, což je vždycky lepší než další rutinní horor. Tenhle sice stál jenom čtyři mega, což je na něm hodně vidět. Určitě mu to ale nemůže uškodit v tom, aby byl děsivý, a místo prázdných keců (jak je v žánru obvyklé) nabídl řadu kvalitních monologů a dialogů. A právě tady vždycky tkvěla Smithova síla, tak doufejme, že si tentokrát svá sdělení dobře promyslel.

Red State: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Poslední filmy Kevina Smithe nebyly nijak peckoidní. Už proto tedy potěší zjištění, že on sám na vtipnosti příliš neztratil. Kev se rozhodl vyjet se svým novým hororem Red State na jarní turné, a posléze ho na podzim poslat do kin na vlastní pěst. Propagaci si tak drží blízko u těla, což znamená, že upoutávky zatím mají hodně daleko do šablonovitých studiových dvouminutovek. Smith se spoléhá spíš na kratší teasery, a ten dnešní je pomalu stejně neobvyklý, jako ten předchozí. Red State se i nadále profiluje jako něco mezi pobožnou indie a třetím Hostelem, přičemž se v 60 vteřinách objevuje o dost víc zneklidňujících obrazů, než by kterýkoliv smithofil čekal. Mladíci s brokovnicemi, lidé v klecích, křičící slečny... To všechno je zabaleno do pozvolna klouzajícího pozpěvování, které se na konci změní v připomenutí, že bohabojnost je hodně důležitá věc. Red State ale není žádná náboženská propaganda. Je to varování před ní, a jako takové se zatím zdá být na správné cestě. Teď jen aby na tenhle horor, v němž nás bezduché porcování supermodelek asi nečeká, taky někdo přišel.

Red State: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Texaský masakr 7, jak poznamenal k0C0UR. New Jersey je prostě daleko a na pobožném Jihu je zatraceně dusná atmosféra. Zvlášť když to pár lidí přežene s fanatismem. Pak se z thrillerové látky klube horor, který bychom klidně mohli podezřívat z toho, že se přikloní až k subžánru „torture-porn“. Dostat se do křížku s ovečkami vyšinutého pastora totiž může být celkem bolestivá zkušenost. Koneckonců, už teaser je vcelku nepříjemný. Ne že by patřil k nějakým virtuózním upoutávkám, ale jako klasické „dráždidlo“ poměrně účinně staví na znepokojivých slovech hlavního padoucha a němých obrazech utrpení. Z pochopitelných důvodů byste z něj nevyčetli rukopis Kevina Smithe, to je ale jen dobře, protože má-li se Smith prosadit jako filmař, který nepotřebuje k ovacím jen Jaye a Tichýho Boba, pak se nelze jen zbaběle otáčet za důvěrně známým. Výhodou Red State je nizoučký rozpočet - díky němu může Smith vlastně jen překvapovat. Další náraz po slabých Poldech by byl ale hodně bolestivý… i když by nejspíš přiblížil vznik třetích Clerks nebo další komediální smršti z ranku Zack a Miri točí porno.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace