Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Purpurová barva | The Color Purple | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.12.2023
CZ premiéra: 25.03.2024
režie: Blitz Bazawule
hrají: Taraji P. Henson, Danielle Brooks, Colman Domingo, Corey Hawkins, Halle Bailey

Purpurová barva: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Kterak mě první trailer zase tolik nezaujal, ten druhý, v němž se do hudebních čísel začíná šlapat už podstatně víc, láká teda solidně (avšak stále ne dost, abych mu dal čtyři hvězdy). Pár sekvencí vypadá dokonce rovnou ikonicky, troufám si říct. Hudebně to pak budou mít tvůrci zjevně osichrované, herecky jakbysmet, čili otázky visí nad příběhem (tady ale asi není o čem, knižní předloha totiž nadchla před lety i Spielberga), a samotnou režií, jež mě jako jediná zatím nenaplňuje příliš velkou důvěrou. Blitz Bazawule má totiž na kontě zatím pouze jeden docela průměrný hudební film s Beyoncé, a to je vše. Těžko říct, jestli to bude stačit na to, aby literární klasiku předvedl v moderním hávu a vyrazil s ní dech jak fanouškům Spielbergova uznávaného dramatu, tak příznivcům muzikálů. Produkční zázemí má ale snové, tak snad si to Oprah a spol. pohlídali. Dobrých muzikálů totiž není nikdy dost. 

Purpurová barva: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Tvůrci nové Purpurové barvy dopředu upozorňují diváky, že jejich snímek netouží jít ve šlépějích úspěšné adaptace režiséra Stevena Spielberga, ale chce se naopak přiblížit taktéž úspěšnému broadwayskému uchopení, čemuž tady odpovídá i obsazení skládající se nejen ze zpívající hvězdy Malé mořské víly, ale také hereček z oněch divadelních prken. Vše je tedy o ráz hudebnější a zároveň i teatrálnější a více taneční, což samozřejmě nemusí nutně všem sednout. V jádru nicméně bude stát ten samý nestárnoucí příběh o lásce, přátelství a nezkrotné touze objevovat svět. Kdo si v tomhle žánru libuje, ten si tady asi přijde na své, teoreticky by z toho mohly na konci roku být i nějaké ceny, vzhledem ke specifickému cílení a tržbám posledních muzikálů v kinech ale čichám stejně mírný propadák (v závislosti na výši rozpočtu).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace