Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pulp Fiction - Historky z podsvětí | Pulp Fiction | 1994
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Quentin Tarantino
hrají: Samuel L. Jackson, John Travolta, Tim Roth, Bruce Willis

Pulp Fiction - Historky z podsvětí: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Quentin Tarantino dnes slaví šedesátku a za sebou má skvělou desítku celovečerních filmů - byť se tváří, že jich je jen devět, že Kill Bill opravdu je jeden velký dlouhý rozseknutý film a že završení kýženého cinefilního desatera nás teprve čeká. Nejsme tu ale kvůli numerologickému okénku, ale pro vzpomínku na film, jenž Tarantinovu proslulost zažehl úplně nejvíc - Pulp Fiction se stalo ohromným popkulturním fenoménem s nekonečným dosahem svého výborného soundtracku, ikonografie i scenáristických postupů (od laureáta Oscara se dobře opisuje). A od poloviny devadesátek si díky němu už navždy mohl Tarantino točit, co chtěl. Tenhle trailer od chlubilů z Miramaxu už zjevně vznikl později než níže uvedená kinoupoutávka, představující laureáta hlavní ceny z Cannes, což poznáte i podle toho, s jakou zálibou si ulpívá na nejproslulejších dialogových obratech z tohohle obehraného milníku. 

Pulp Fiction - Historky z podsvětí: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Trailer pochází z doby, kdy už Tarantino vyinkasoval za svůj film Zlatou palmu z Cannes a bratři Weinsteini začali čerstvě propagovat jeho film v Americe. Diváci se asi divili, kde se vzali ve filmu režiséra tak neznámého jména (Gauneři tehdy velkou díru do světa neudělali, naopak začali být populární až po Pulp Fiction) herci jmen tak známých a klepali si na čelo, že tohle nemůže nikdy vyjít. Ejhle, ono to vyšlo. I když podle téhle ukázky měl tehdejší divák právo být poněkud zmatený. Údajně velice dobrý film a trailer přitom vypadá stejně "divně" jako pro libovolný flák, co šel v té době na video? Na druhou stranu, jakou poskládat ukázku k filmu, jehož fragmenty jsou pochopitelné pouze ve světle celku, a ukázat film takový, jaký opravdu je (tj. brutální, ale vtipný, konverzační, ale zábavný, místy šokující a daleko za hranicí slušných mravů)? Těžko radit. Ukázka je v rámci možností výborně sestříhaná, zazní v ní všechny důležité hudební motivy a jako vzpomínková záležitost stlačující nabité Pulp Fiction do dvou a půl minut funguje pro dnešního nostalgického diváka nadstandardně. Pochopitelně už ne tolik jako konkurence současným trikově a hudebně naducaným flákům, ale to „něco“ tam pořád ještě je a ne ve zrovna malé dávce. Tak si zavzpomínejte, jaké to bylo ve společnosti „bad motherfuckera“ Samuela L. Jacksona, jak zemřel poslední dobrý filmový John Travolta a jak to vlastně bylo s Christopherem Walkenem a jeho schovávačkou na hodinky. A nezapomeňte, že cesta spravedlivého ze všech stran jest lemována nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace