Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Proroctví | Knowing | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.03.2009
CZ premiéra: 30.07.2009
režie: Alex Proyas
hrají: Nicolas Cage, Rose Byrne, Chandler Canterbury, Adrienne Pickering, Ben Mendelsohn

Proroctví: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Nicolas Cage má dlouhé vlasy a hraje v další sci-fi. Máme se bát? Již druhá vlna obrázků, zvaná trailer, takové obavy rozhodně přináší. Cage se zabarikádoval v nějakém divném alternativním hereckém vesmíru a hodlá nakazit všechny dobré režiséry této planety, aby šli do pekel s ním. V současnosti to odnášejí bratři Pangové, zítra je na řadě Alex Proyas, kterého by byla velká škoda. Naštěstí se i ty nejniternější obavy vyvažují momenty, které berou dech. Zakotvení v námětu katastrof a účast na jejich průběhu přímo vybízí k rozjetí velkolepé trikové show, ať už si o logice věci myslíte cokoliv. Proyas věří, že vás utáhne na pěkně digitální vařené nudli a v podstatě se mu to daří. Finální zpestření v podobě poplachových sirén vnáší do konceptu velké osvěžení a kdyby ho Cage zase na konci nezabil svým slibem, že nedopustí, aby se jeho synovi stalo něco hrozného, skončili bychom s mnohem lepším pocitem. Takhle je to někde na půli cesty mezi „dobrý“ a „velmi dobrý“, přičemž znalost předchozí traileru je tak trochu podmínkou pro ujasnění všech souvislostí. A právě na něm je nejlíp vidět, o co uspěchanější a čistě efektnější je ten dnešní – na úkor informační hodnoty a pocitu ucelenosti. Takže, i když je tu konečně první opravdu poctivá várka sněhu a svět je nějaký, ehm… bělejší, 4* nemůžu s čistým srdcem dát. Vy si to klidně užijte :)

Proroctví: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Líbí se mi, že na to jde Alex Proyas přes fanouškovské fantazie. Vtáhne do scény, v níž se má udát něco hrozného, vycuká nás dlouhým pohledem na záda Nicolase Cage, z před kamery odežene vystrašeného dělníka a pak... voilá... se otočí nejdřív Nick a teprve potom rozklepaná kamera. Z formálního hlediska je tahle scéna zpracována výtečně. Filmová řeč umí zhmotnit napětí, vygradovat jej v divákovo neurotické klepání, a pak jej rozčísnout překvapivým záběrem, který jste vždycky chtěli vidět na plátně, ač by vám kvůli němu v reálu zhnědly trenky. Problém je, že tenhle vrchol (lehce teaserovitého) traileru je jednak nevábně digitální, zadruhé jej vystýlá nezáživná paranoidní vata. Přitom námět zní perfektně a každá Nostradamem vyděšená duše z něj musí cítit parádní hru s osudem lidstva. Proyasův výtvor ale zatím tak žhavě nevypadá. Připomíná spíš jednohubku, jíž se mohl klidně zmocnit Renny Harlin a která bude nakonec lákat na povrchní efektnost než na palčivý zápas o přežití. Snad první ochutnávka jenom mate, snad plnohodnotný trailer přitvrdí. Tenhle spot každopádně prchá z hlavy nepříjemně rychle. A není to jen vyostřenou konkurencí posledních dní.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace