Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Probudím se včera | 2011
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 15.03.2012
režie: Miloslav Šmídmajer
hrají: Jiří Mádl, Eva Josefíková, Filip Blažek, Miroslav Táborský, Nela Boudová

Probudím se včera: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Minimálně takhle by měla vypadat původní televizní tvorba! Na film za sto padesát korun v multiplexu s velkým plátnem a hlasitým zvukem, je to ale nějak málo. Okoukaná zápletka, která smrdí českou variací na Znovu 17 (a desítku dalších spřízněných snímků), je rozhýbána s energií bakalářských povídek. I střípky z dialogů šustí papírem, některé výkřiky vyděsí (třeba jekot Anny Polívkové) a herci tu drtí jen své obvyklé šarže. Ne že by Jirka Mádl nemohl být vtipný, ne že by bonmot Filipa Blažka o kytkách nepobavil a Milan Šteindler i podesáté před školní tabulí snad vyloženě nudil, ale příběh je všední až běda a jeho podání bolí. Ať už se hláškuje o „vyndejsi“, nebo se tvůrci snaží o plnokrevnou teen romantiku, moc to nefunguje. Zarážející je hlavně to, že film vypadá asi desetkrát laciněji a televizněji než Šmídmajerova předchozí pohádka Peklo s princeznou. A ani to zrovna nebyl blockbuster evropských paramterů. Je pak nějakej důvod letět do kina a nečekat jen na uvedení v bedně?

Probudím se včera: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

S teasery je to složité. Obvykle v nich není nic vidět a tvůrci jimi chtějí jen upozornit na to, že se neflákají a že něco chystají. Když máme kliku, vidíme pár záběrů z filmu. Když ne, dostaneme pouze morfující logo nebo něco podobně zbytečného. Výpovědní hodnota takových upoutávek je nulová a ani druzí Expendables by se nejspíš s podobným přístupem přes dvě hvězdičky nepřehoupli. Teaser na komedii (asi) Probudím se včera má bohužel tu smůlu, že na rozdíl od teoretické upoutávky na Expendables nemá Slye, Arnolda, Bruce, Lundgrena, Van Damma nebo Norrise, ale jen jednoho rychle běhajícího králíka, veselou klavírní hudbu, dementně se tvářícího Jiřího Mádla a třetinu stopáže vyplní jména sponzorů. OK, je to teaser, nečekejme zázraky, ale pokud něco takového dokáže v někom z diváků vzbudit zvědavost a třeba i touhu začít se o Probudím se včera zajímat, na to bych si nevsadil ani svoje staré děravé fusekle.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace