Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Přízraky v Benátkách | A Haunting in Venice | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.09.2023
CZ premiéra: 14.09.2023
režie: Kenneth Branagh
hrají: Kenneth Branagh, Tina Fey, Jamie Dornan, Michelle Yeoh, Kelly Riley

Přízraky v Benátkách: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Teaser byl sice o malinko údernější a sevřenější, i přesto mě ale těší, jakým směrem se Kenneth Branagh s legendárním detektivem posunul. A že si vybral konečně jednu z méně provařených povídek a podíval se s ní do žánru, který by asi po Smrti na Nilu nikdo nečekal. Ano, i v plnohodnotném traileru si Přízraky v Benátkách drží svou hororovou stylizaci, naopak v ní tvůrci ještě přikládají pod kotel. Upoutávka si hezky hraje se zvuky i napětím, jen je škoda, že ke konci se ukázka malinko roztříští a děsivá gradace se nedostaví. I přesto však vypadá materiál velmi lákavě a i přes evidentně nižší rozpočet a podstatně méně známé obsazení nezapře Branagh jak velkou lásku k legendárnímu detektivovi, tak svůj solidní cit pro vizuál. Zdá se, že prověřený režisér ani tentokrát nehodlá s Poirotem selhat.

Přízraky v Benátkách: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Dobrý, nečekaně dobrý. Cením si nejen změny žánru (ačkoliv asi všichni tušíme, že to je spíš hra na paranormálno než cokoliv jinýho...), ale i obsazení půlky hereček ze sheridan-versa + čerstvě oscarové Michelle Yeoh, jejíž kariéra v 60 letech suveréně chytá druhý dech. Branagh tady klasickou Agathu Christie každopádně maličko přetransformoval (vychází z její knihy Viděla jsem vraždu) do hororové detektivky plné lekaček, je ovšem otázkou, nakolik bude výsledný film odrážet tu samou atmosféru, jakou má povedený teaser, a zároveň jak vlastně režisér po letech práci s tímhle žánrem zvládne (má na kontě Frankensteina, takže úplně novou půdu pod nohama neměl). Na závěr jen dodám, že je vtipné, jak se karta náhle obrací, a poté, co jsem se spíš těšil na druhé Na nože, najednou začínám pro změnu víc očekávat třetího Poirota, protože Johnsonovo manýrství mi posledně lezlo lehce krkem. I tak mě ale překvapuje, že Disney téhle sérii tak věří. Snad trojka tentokrát vydělá majlant a my budeme tyhle ansámblové detektivky dostávat i dál.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace