Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Příšerky s.r.o. | Monsters, Inc. | 2001
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.10.2001
CZ premiéra: 31.01.2002
režie: Lee Unkrich, David Silverman
hrají: John Goodman, Billy Crystal, Steve Buscemi, James Coburn

Příšerky s.r.o.: Trailer 2 - Šarády


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kde jsou ty časy originálních trailerových kampaní. Světu dnes vládnou dunící chorály, rockové vypalovačky a rychlý střih, a člověk má problém najít povedenou upoutávku, která mu nevykecá 90 procent filmu čtvrt roku před premiérou (čest výjimkám). Proto moje srdce pookřeje vždycky, když vidím, jak se někdo deset let zpátky dokázal vyblbnout. Pixaři tehdy sestříhali k Příšerkám s.r.o. klasický teaser i trailer, pak si ale řekli, že jim to nestačí. A tak si vyhlédli jeden velký film, který šel do kin taky na podzim 2001, a vyrobili speciální ukázku jako poctu téhle obávané konkurenci. Bez jediného záběru z nadcházející pixarovky, jen s Mikem a Sullym v nejlepší formě, kterak si krátí volný čas. Tihle dva tak na ploše 80 vteřin rozehrávají souboj, ze kterého může se zdravím rozumem odejít jen jeden, a nutno říct, že jde o jednu z největších teaserově laděných lahůdek, jakou internet skrývá. Přiznejte se, kdo jste o ní dodnes neslyšel?

Příšerky s.r.o.: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

V době, kdy má (řečeno s nadsázkou) premiéru téměř jeden animák týdně, není od věci se mrknout do dob, kdy to ještě takovou samozřejmostí nebylo a animáky působily skutečně osvěžujícím dojmem. Trailer, o kterém se dnes budeme bavit, je finálním produktem střídmě masivní reklamní kampaně Příšerek a otevírá se stylově v duchu vesmírného dobrodružství páně Michaela Baye. Jakmile odpočítání ustane, rozjede se humorná skrumáž konverzačního a situačního humoru podle pravítka, které zřejmě očekáváte. Skoro celou dobu se trochu projevuje, že Příšerky budou o něco filmem přrvážně pro děti, i s takovým materiálem se však povedlo vykouzlit slušnou akční jízdu, v níž nedostanete prostor pro myšlenkovou zaneprázdněnost. Ne že by to bylo vždy stoprocentně vtipné, ale když jeden vtip selže, na jeho místo se okamžitě tlačí nový. Pod rouškou hesla „je to barevné a pořád se tam něco hýbe“ se bez větších problémů dokymácíte až k samému závěru, kde vás čeká i rozpačitý pokus o tanečně-hudební číslo (v češtině mnohem lepší!). Nicméně… pozvěte před monitory své děti a tuhle nostalgickou dvouminutovku si s nimi určitě dejte.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace