Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Příchozí | Arrival | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 11.11.2016
CZ premiéra: 10.11.2016
režie: Denis Villeneuve
hrají: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Russell Yuen

Příchozí: Final trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Prostě to bude pecka a ne že ne. Denis Villeneuve ty věci totiž kutí sakra poctivě. Dbá o atmosféru, dbá o řemeslnou stránku, dbá o postavy a pečlivé herecké podání, dbá o příběh a aby jeho směřování nebylo kdovíjak překotné a neustupovalo laciným atrakcím. Proto se i v mainstreamových podmínkách pak můžou vyloupnout atmosférické a co do vyznění velmi tučné bijáky, co z festivalového svéráze najednou udělají matadora, jenž se každý rok tlačí k Oscarům. A podle všeho bude i letos. Držme si palce, ať tu máme novou sci-fi klasiku.

Příchozí: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Je to Villeneuve, takže bez debat kino a kupodivu nemám pocit, že bych toho viděl moc. Jistě, napodruhé tu máme daleko víc příběhu, pořád ale zůstává spousta otázek a hlavně dojem sci-fi, která obstojí i ve chvíli, kdy budete znát všechna její tajemství. Kanadský depkař to holt má ukrutně v ruce a vlastně ani nevadí, že vytasil Amy Adams a Jeremyho Rennera. Tihle dva jen přidávají na všednosti, kterou si Villeneuve s oblibou piplá, aby pak do diváků pomalu hustil jeden šokující moment za druhým. Dojde na tenhle postup i v Arrivalu? Docela určitě, tak doufejme, že bude předkrm před Blade Runnerem obzvláště chutný.

Příchozí: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Denis Villeneuve po zlákání Hollywoodem chytl slinu a my můžeme mít velkou radost. Před dvojkou Blade Runner na nás totiž vyrukuje s další sci-fi, z níž stříká neskutečná atmosféra už po pár sekundách. Přál bych si, aby k filmu nevyšel plnohodnotný trailer, aby zůstalo jen u tohohle minutového dráždidla, které ponoukne vaši představivost a spoléhá hlavně na hutnou náladu. Ale už na konci tohohle videa se dozvíte, že premiéra bude za čtvrt roku, zatímco plnokrevná upoutávka už za týden. I tam bude určitě nosná hlavně atmoška, díky které působí i poněkud otřepaný námět velmi originálně, lákavě a tajnosnubně. Villeneuveovo přitažení k mainstreamovým žánrovkám bylo skvělým rozhodnutím, snad zase točí podle silného scénáře.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace