Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Predátor | Predator | 1987
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: John McTiernan
hrají: Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Bill Duke, Shane Black, Jesse Ventura

Predátor: V.I.M.


ikona
imf
arnold schwarzeneggerjohn mctiernanpredator
Arnie vs. nejslavnější vesmírný lovec poprvé! 

Proč jsem do naší zásadní rubriky vybral právě Predátora? Inspirace Arniem vylezla na povrch díky Likvidátorovi, kterého jsem si už asi potřetí znovu užil v televizi a utvrdil se v dojmu, že je to poslední opravdu kvalitní Arnieho kousek (osm hvězdiček bez pardónu a myslete si o mě, co chcete ;). Jak rakouského duba a kalifornského krále uctít? Terminátor je příliš vznešenou sérií a nemá příliš smysl jí lidem cpát. Moc dobře vědí, že je dobrá. Commando je naopak spíš guilty pleasure a jeho zařazení by bylo lehce populistické. A na Conana ještě přijde řada. Takže zbývá Predátor, což je mimochodem dost možná po Komandu můj nejnakoukanější Arnieho film. Byl dostupný hnedle po revoluci, hraje v něm víc svalovců než v loňském přenosu z Mr. Olympia a je to prostě ten správně naštvaný, vojenský spektákl, který eRkový rating ždíme horem spodem (na Nově taky většinou běží dost směšně ořezaná verze).

McTiernan dokonale využil exotické prostředí džungle a to, co v první půli vypadá jako vymazlený military akčňák (útok na ruské ležení je excelentní po všech stránkách), dokáže lusknutím prstů změnit na mimozemské inferno, když se na scéně objeví (resp. spíš "neobjeví") neviditelný lovec a vesničanka Elpidia Carrillo začne hlásit "teď všichni zemřemeee". A ve své podstatě má recht. Mrtvoly se kupí, hlášky přibývají a ke slovu se dostane i Bezbolestná. Na všechno pak z povzdálí dohlíží scenáristický bůh Shane Black, maskovaný za jednoho z herců... i díky němu mají dialogy takový šmrnc.

Pořád ještě se vám to nezdá? Tak si zkuste uvědomit, co všechno dal tenhle film světu - geniální Silvestriho soundtrack, trademarkové hrátky s termálním viděním, Arnieho-MacGyvera nebo Shaneovy oplzlé vtipy. Nedělejte, že to s vámi nic nedělá. Přestaňte civět na to DVDčko v poličce a už si ho konečně znovu pusťte. Víte, že to chcete.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace