Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poslední z Aporveru | 2020
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Tomáš Krejčí
hrají: Tami Stronach, Susan May Pratt, Jakub Prachař, Petr Forman

Poslední z Aporveru: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Václav Marhoul utratil 175 milionů korun a představil nám ambiciózní válečné drama evropského formátu. Producenti Posledního z Aporveru utratili 240 milionů korun, slíbili nám českého Avatara... a po dekádě čekání jde jejich nedokončené dílo do dražby (s vyvolávací cenou zhruba 18 milionů korun). Že to zní šíleně? Máte pravdu, nejdražší český film všech dob se proměnil v totální fiasko. Ještě šílenější ale je, že pár dní po oznámení dražby VYCHÁZÍ NOVÝ TRAILER (!!!), jenž víceméně oznamuje, že se Poslední z Aporveru v roce 2020 podívá do kin. Co nás tedy, ehm, čeká na velkém plátně? Zemanovsky laděná fantasy mixnutá hitovkami od Asylum, u níž je bohužel problém dokoukat alespoň půlku traileru. Vážně jsem se dál musel nutit a něco mi říká, že v tom zdaleka nebudu sám.

Poslední z Aporveru: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Takže zase nic. Ani třetí nahlédnutí do světa Aporveru nás nepřesvědčilo. Nemá čím. Namísto pořádného traileru tu máme jen další nic neříkající teaser. Z údajně jednoduchého příběhu, kterému podle tvůrců předcházelo 45 verzí scénáře (doufám, že je to vtip), nepobereme nic. Nedozvíme se nic o postavách ani o jejich světě, natož o údajně hrozbě, která prý Aporveru hrozí zánikem. Co zůstalo? Stylizace na způsob Karla Zemana. Takže když za amatérsky naklíčovanými herci v ošklivých a očividně levných kostýmech a nějakou tou papundeklovou dekorací nahradím zelené plátno ručně nakreslenou skálou, už je to „styl Karla Zemana“? Nerad bych film zatracoval předem, ale tvůrci by se už měli konečně vytasit s něčím pořádným, protože s dosud předvedeným materiálem jsou nám zatím k smíchu.

Poslední z Aporveru: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Tohle prostě bolí. Filmový fanoušek zoufale volá po tom, aby i tuzemští tvůrci namísto různých troškovin, hřebejkovin a jiných ***ovin zkoušeli žánrové filmy. Pak takový počin konečně přijde a vy mu chcete fandit. Jenže nejde to. Se střihem filmu možná pomáhal Terry Rawlings (Vetřelec, Legenda, Zlaté oko...), ale první oficiální teaser je prostě typická česká nic neříkající upoutávka. Ne, pardon, ona přece jen něco říká. Především to, že kombinace na digitál točené a televizně působící (filtry to nezakryjí) herecké akce se bude šíleně bít s efekty na způsob zmodernizovaného Karla Zemana. Jako by někdo halabala poslepoval záběry ze dvou filmů. Ten jeden vypadá docela stylově (řvoucí příšera je dokonce super), ten druhý se o to jen upoceně snaží. Voice-over spíš ruší, než aby „hrozil“ napínavou zápletkou (aby ne, chřtánů temnot tu už pár bylo), akční záběr s chlapcem máchajícím jakousi zbraní připomene, že by se domácí tvůrci měli na akci raději vykašlat. Jednou provždy. Zůstává jen doufat, že ve filmu budou jednotlivé složky vyváženější. A že se dočkáme traileru, který do kina naláká alespoň někoho. Neumím si totiž představit, jaké publikum by mohl materiál představený v teaseru přimět platit vstupné. Socialistické pohádky vypadaly výpravněji.

Poslední z Aporveru: Pre-teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pokud správně počítám, máme tu v pořadí třetí českou ukázku, která vytírá zrak svou vizuální stylizací. Po Normalu a teaseru na Aloise Nebela se zjevuje třetí položka, jež narušuje domácí „televizní“ stereotyp – což je samo o sobě cenná skutečnost. Málokdy se navíc našinec dočká teaseru, jenž poměrně zvládne naplnit své poslání... a dráždit. Jednoduchá ukázka obrazových možností je podepřena velkorysou hudbou, díky čemuž možná zažijete u videa pocity, které jste dosud u domácích upoutávek jen marně vyhlíželi. Možná. Přiznám se, že na mě docela zabírá jak výstavba celého toho lákání a dráždění, tak i odhalená výtvarná stylizace, v níž člověk cítí Karla Zemana, ale zároveň i postupy vlastní filmovému vyjadřování 21. století. Samozřejmě je otázkou, jak to bude vypadat a fungovat v celovečerní stopáži, čeho se dočkáme, až se herci přiblíží víc k divákům, až budou mluvit nebo regulérně hrát. A jak dopadne konfrontace se slíbenými příšerkami, na něž má v téhle fantasy prý taky dojít, v množstvím větším než malém. Jestli pak nezmizí atmosféra velkého dobrodružství. Ale to jsou otázky do poměrně daleké budoucnosti. Zatím nastal jen čas zvýšeného zájmu.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace