Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poslední vládce větru | The Last Airbender | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.07.2010
CZ premiéra: 19.08.2010
režie: M. Night Shyamalan
hrají: Dev Patel, Cliff Curtis, Jackson Rathbone, Nicola Peltz

Poslední vládce větru: International Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Tahle trailerová kampaň už svůj vrchol dosáhla minule (famózní trailer 2) a teď se začíná opakovat. Vlastně už všechno víme. Ano, film bude mít parádní triky a zřejmě i velmi efektní akční scény a kvalitní bojovou choreografii. Není vyloučeno, že půjde o skutečně fajn kung-fu fantasy pro ty příslovečné „dvanáctileté kluky libovolného věku“. Nikdo ale netuší, jestli se Shyamalanovi tenhle úkrok stranou (zajisté kýžený) vyplatí i po komerční stránce. Trailery by měly budit i jistý dojem v této oblasti. Nejen: „To bude pecka!“, ale i: „To bude hit jako kráva!“ U Posledního vládce větru však nadále převládá pocit: „Podíval bych se na to, ale neumím si představit, jak se na to pohrnou davy.“ A to by u takhle rozpočtově a trailerově ošetřeného rodinného letního blockbusteru platit mělo. Mimořádně rozsáhlá várka upoutávek navíc dokazuje, že si nejistotou hryže nehty i samotné studio, což má jasně kontraproduktivní efekt. Trailer samotný je v pořádku. Má dobrý voice-over a rytmicky šlape pěkně. Vidět k filmu jen tuhle ukázku, možná dám o hvězdičku víc. Takhle prostě říkám: „Ale jo, pořád, vždyť to tady už všechno bylo, a lépe. Ještě jeden trailer a budu vědět, jak jste zoufalí a na ten film pro jistotu nepůjdu.“

Poslední vládce větru: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Klasický průběh u velkých letních bijáků: S každou ukázkou se jim daří stoupat nahoru, až člověk najednou neví, jak moc se podařilo zvrátit neblahé vyhlídky. Poslední vládce větru rozhodně neevokuje sousloví „kasovní trhák“, najednou už ale působí nadupaně – minimálně v ohledech audiovizuálních, trikových a všelijak jinak „dolary utrácejících“. Míhá se tu enormní množství digitálních atrakcí, protože znesvářené strany umí zacházet s živly, a tak do sebe nepouští blesky nebo nekříží digitální meče, ale bez ustání vytváří proudy vody, ohně a větru. Penězovod je otevřen naplno a prýští z něj tolik nablýskaných pixelů, že láká i možnost 3D projekce. Co do dokonalosti textur tu samozřejmě jsou rezervy, ale rozhodně ne tak palčivé, aby je neobhájil žánr fantasy (s animovanými kořeny) a aby v dané formě budily hrůzu v otřepaném stylu „další videoherní blbosti přelezly na plátno“. Z kyblíku lákadel se zkrátka usypává hodně popcornových pochutin, které zvládnou na ty dvě minuty bez problému zavřít pusu, zaplnit žaludek a zapomenout, že nás postavy vlastně vůbec nezajímají. Jak na tom budeme v kině, je otázka už poněkud komplikovanější…

Níže odkaz na streamované HD.

Poslední vládce větru: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pořád to nějak ne a ne zabrat. Nevzpomínám si na žádný připravovaný megahit pro Den nezávislosti, který by mne nechal tak netečným. Možná je to jen můj osobní problém, ztrácím nicméně víru, že by se ho mohlo podařit zvrátit. Je na jednu stranu sympatické, že tvůrci šetří materiál pro kino a nepřidávají bezuzdně další a další desítky záběrů – jenže když trailery zapadají mezi průměrné blockbusteroidní klipy a ničím se netlačí dopředu, chtělo by to novou šťávu. Nebo aspoň její příslib. V minutové japonské upoutávce je jen pár nových drobností. Pořád se jich ale urodilo víc než v posledním americkém traileru, jenž se přitom chlubí dvojnásobnou stopáží. Rozjíždí se pár dalších digitálních kejklí, na nichž je neoddiskutovatelně vidět balík proinvestovaných dolarů, ale hlavně stabilní know-how trikařů z ILM. Bez mnohamilionové patiny by však Airbender potřeboval doprovod speciální série přednášek, s podrobným výkladem o tom, čím se má filmová verze lišit od Dragonballů a jiných pestrých fantasy s asijskými kořeny. Pořád to zkrátka může dopadnout pro Shyamalana hodně špatně. A kvůli trailerům mu moc lidí palce držet nebude.

Poslední vládce větru: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Dev Patel je zpátky a tentokrát nehodlá podstupovat všechny známé formy mučení a toužit po slečnách úplně mimo jeho ligu. Kdepak, namísto toho se bude tvářit drsněji než Jack Bauer a vládnout ve dvou ze třech záběrů, do kterých se v nové shyamalanovině připlete. Člověk by si s ním skoro začal představovat spin-off Třístovky… Ale pojďme tedy řešit Posledního vládce větru, no. Ten začal v SuperBowl spotu vypadat celkem epicky, jak je ale vidět v dvouminutovém traileru, zas tak horké to nebude. Jasně, dostaví se nedorostlý vyvolený, který umí nakopat pozadí komukoliv se schopností šlehat plameny, zalévat kytky na dálku anebo prachobyčejně porcovat lidi katanou. Ale co dál? Řeči o velké válce, kterou si Shyamalan nejspíš připravil až do sequelu, pár lidí s divnými účesy a hodně zvonění? Nechápejte mě špatně, "vládce" vypadá jako solidně zafinancovaná adaptace anime, která by mohla splnit očekávání koukatelného červencového blockbusteru, ale jestli měl talentovaný Ind v plánu něco osobitějšího, zatím to není poznat. Kór ne z traileru s tak obyčejným voice-overem (kdo čekal „In a world…“?) a zamrzlým jezerem praskajícím do rytmu Big Benu, který ten nejprovařenější mustr zahodí až v závěru, abychom se místo akční koláže dočkali vroucného objetí s malou brunetkou. Tři hvězdy a příště bych prosil hnát to pod tlakem až do konce.

Titulky ke stažení ZDE.

Poslední vládce větru: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

M. Night Shyamalan si svým nepovedeným comebackem jménem Stalo se podepsal ortel autorské smrti. A tak částečně odhodil ambice, s nimi i lásku k žánru mysteriózního thrilleru, a vybídl ke spolupráci digitální triky. Přesněji, spoustu digitálních triků. Poslední vládce větru je, jak známo, adaptací animovaného seriálu, který se občas zvrhává ve slušnou divočinu. Strůjci SuperBowl Spotu se nám tuhle informaci pokouší vštípit řízným sestřihem akčních sekvencí, v nichž se nejdřív malý špunt tváří jako zběh z 300: Bitva u Thermopyl, pak se dostanou ke slovu trikoví mágové a začnou čarovat s ohněm. Poslední vládce větru se tak stylizuje do nenáročné popcornové výplachovky, ve které uvidíme nářezovou akci a hromadu atrakcí z jedniček a nul. V době premiéry Vyvoleného by mě předzvěst takového Shyamalanova vývoje bolela. Teď si říkám „proč ne“, zvlášť když nejsou letos v létě na skladě Transformeři ani G. I. Joe. Začněme se těšit… hlavně na plnokrevné trailery. Dost pravděpodobně to napálí na maximum, bez ohledu na výsledný film.

Poslední vládce větru: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Blockbustery uváděné okolo Dne nezávislosti mají být největší. Prostě největší. Jedno z nejlukrativnějších období v roce proto vítá samé Spielbergy, roboty, Willa Smithe... a teď i M. Nighta Shyamalana. Člověk by řekl, že talentovaný Ind neměl kariéru nikdy tak našláplou. Ale my víme své. Stalo se možná sbíralo peníze, ale jako potenciální velký comeback naštvalo drtiovou většinu posledních optimistů - Shyovi teď už málokdo věří. Takže je možná dobře, že režisér Šestého smyslu a Vyvoleného rezignoval na horory a sebeukájivé scenáristické hříčky a nechal se najmout do žoldu studia Paramount, pro něž má rozhýbat populární animovaný seriál o boji několika národů. Na plátně se rozjedou velkolepé fantasy manévry, které se budou točit okolo jednoho Avatara (ano, tahle část názvu byla odstraněna, stačilo aby velký James Cameron zvedl prst a pohrozil žalobou). V teaseru z nich uvidíte ohnivé koule. Sviští od lodí, zaparkovaných pod útesem. Na něm je chrám. A ve chrámu malý capart, který má nejspíš impozantně ovládat bojové umění (ale všichni víme, že Jet Li by ho za minutu seřezal jak zlobivého spratka :-). A capart cvičí a cvičí, a pak sfoukne pár svíček. Hmmm. Průměrný teaser shrnuje všechny naděje i obavy spřažené s tímhle projektem. Má jít o rozmáchlou trikovou podívanou, ale v době, kdy jiné Dragonbally končí naprostým fiaskem, se člověk neubrání pochybám. I proto na netu vlezete spíš do fóra s názvem "Jsem jediný koho Poslední vládce větru vůbec ale VŮBEC nezajímá?", než do diskuzáku, kde by se nad každou novou fotkou brečelo štěstím, tak jak to umí třeba fanynky Stmívání. Trailerová kampaň má před sebou hodně práce.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace