Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poslední skaut | The Last Boy Scout | 1991
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Tony Scott
hrají: Bruce Willis, Damon Wayans, Halle Berry, Taylor Negron

Poslední skaut: V.I.M.


ikona
imf
bruce willishalle berryposlední skauttony scott
„Usměj se, čuráku!“ 

Shane Black na sklonku roku 1990 sepsal bez nadsázky geniální dílo a prodal ho Joelu Silverovi za neuvěřitelných 1,75 milionu dolarů. Vyplatil se každý cent, protože když to Willis s Wayansem v hlavních rolích rozjedou, už je nikdo nemá šanci zastavit (aneb "nenechte je se dostat do setrvačnosti" ;). Mohl bych zbytek textu vytapetovat hláškami z filmu a úplně by to stačilo, jenže Poslední skaut není jen o kožených kalhotách se zabudovanou televizí nebo deštníkách zaražených do zadku. Tony Scott možná ještě tehdy nebyl akční urágan střílející od boku surrealistické akční scény (někomu by se chtělo říct "díkybohu" ;), ale uměl na diváka zapůsobit, když začaly kvílet gumy a vzduch se naplnil olovem. A navíc... Halle Berry je tu opravdu k sežrání a jak říká Cival - je na place jen po nezbytně dlouhou dobu.

Bruce Willis bude u fanoušků navždy za boha, kvůli Johnu McClaneovi, ale Hallenbeck je mu těsně v patách a šije obrovskou kadencí emoce do všech fanoušků, které neuráží, když se na plátně postavy 100 minut v kuse fuckují, mlátí do bezvědomí a s kulkou v zádech stihnou pronášet hlášky všeobjímající podstatu popkulturního univerza. Ani nespočítám, kolikrát jsem viděl Posledního skauta v originále nebo s kvalitním dabingem (to není vždy samozřejmost), ale už jen samotné psaní mě nutí ho vyhrabat.

Tohle je akční film z 80. let, který byl evolucí natlačen do úplně nové podoby. Takhle na papíře to zní děsně pateticky, ale jakmile Bruce Willis nasadí svůj oblíbený xicht č. 26 a prohlásí: "This is the 90s. You don't just go around punching people. You have to say something cool first", jste buď doma nebo mimo. Já jsem rozhodně doma a jak se říká: Všude dobře, doma nejlíp.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace