Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pohřben zaživa | Buried | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 24.09.2010
CZ premiéra: nestanovena
režie: Rodrigo Cortés
hrají: Ryan Reynolds, Ivana Mino, Anne Lockhart, José María Yazpik, Joe Guarneri

Pohřben zaživa: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Vítejte v rakvi. Americkému publiku se film o zahrabaném chudákovi prodává přes hitchcockovsky laděnou grafiku (Saul Bass by měl radost), na zahraniční diváky se ale obloukem nechodí. Ti jsou rovnou vrženi do ani ne dvou metrů krychlových, kde se prý začne odehrávat takový napínák, že to udělá klaustrofobiky i z milovníků sexu ve výtahu. Trailerová kampaň Buried se zatím chytře drží u kratších upoutávek, až ta mezinárodní s sebou ale přináší pocit, že se nás nikdo nesnaží převézt. Ryan Reynolds si opravdu bude 90 minut lebedit pod tunami hlíny, a minutová ochutnávka z jeho zoufalé telefonické odysey má ten správný říz, který navnadí na něco (ne)příjemně neotřelého. Času očividně nebude nazbyt, kameraman Eduard Grau si zarotuje jako už dlouho ne, a za tím vším pořád číhá dost otázek na to, abyste se nebáli, že v kině po dvou minutách usnete. Asi z toho šlo vyždímat ještě víc, i takhle ale Buried fasuje čtvrtou hvězdu. Uvidíme "Pohřbeného" i u nás?

Pohřben zaživa: Trailer

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Když máte film, ve kterém chlápek celou dobu leží v rakvi „six feet under“, při tvorbě traileru potřebujete nápad. Zhruba jako když chcete udělat video propagující knížku či rozhlasovou hru. Minule jsme viděli něco ve stylu „z konceptu filmu uděláme koncept upoutávky, hrdina bude prostě mluvit do telefonu a vykecá, o co vlastně jde“. Teď se někdo pokouší o „velký epický trailer s dramatickou hudbou a gradací, jako kdyby vyvrcholením filmu byla záchrana planety“. Nic proti. Nápad se dostavil, stačilo pár fotek upocené, displejem nasvícené tváře a trocha grafického kouzlení, které zlehka připomíná bourneovské závěrečné titulky. Namísto akce a rychlého střihu jsou tady zručně poskládané útržky telefonických rozhovorů. S hudbou to šlape, hřbitovní thriller se úspěšně překlápí do thrilleru konspiračního. Dokonce i úryvky nadšených recenzí jsou zakomponované vkusně – stará známá festivalová větvička se nedostaví. Je dost možné, že víc z toho vytěžit ani nešlo, ale už vzhledem k námětu se i v traileru dostaví to, čeho se všichni obáváme u filmu – koncept fajn, ale po nějakém čase to začne být mírně natahovaná nuda.

Pohřben zaživa: TeaserHODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ryan Reynold brzy vyletí do vesmíru jako comicsový superhrdina Green Lantern, než ale navlékne zelené kamaše, bude se ještě muset vyhrabat z jedné šlamastyky. A to doslova. Nějací pánové v Iráku totiž dostali skvělou ideu uložit ho zaživa do rakve a zakopat pěkně pod zem. Vyfasoval sice mobil, baterku a zapalovač, schopnosti Nevěsty mu ale chybí, takže bude muset omezit dýchání a doufat, že svoje věznitele přechytračí. Anebo existuje jiná cesta ven? O tom se už rozpovídá sám Reynolds, který si první teaser Buried nestoudně krade celý pro sebe. Jeden z nejočekávanějších filmů festivalu v Sundance začíná svou kampaň ani ne minutovou etudou na téma "kdo jsem a jak mě můžete dostat ven", a nutno říct, že je celkem vydařená. Už na takhle malé ploše se dozvídáme spoustu relevantních informací, které trochu víc poodhalují zápletku tohohle zajímavého filmařského experimentu, a podnítí tak v člověku zvědavost, co se z něj může vyklubat. Snímání celého teaseru mobilem sice maličko ubírá atmosféře, která bude ve filmu určitě hutná, i tak ale dosáhne na tři hvězdy. A klidně by u něj mohlo zůstat, o to víc bychom si vychutnali film samotný.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace