Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Podivuhodný případ Benjamina Buttona | The Curious Case of Benjamin Button | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2008
CZ premiéra: 29.01.2009
režie: David Fincher
hrají: Brad Pitt, Cate Blanchett, Jason Flemyng, Tilda Swinton, Julia Ormond

Podivuhodný případ Benjamina Buttona: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Cival bude říkat "já vám to říkal". A bude mít pravdu. Dneska už je to oficiálně strvrzeno dosud nejlepší ukázkou, která Benjaminovi vtiskává tolik osudovosti, že na to srdce trailerového maniaka začíná být poněkud slabé. Film konečně definitivně setřásl burtonovskou auru a vydal se po pěšině vlastní, která z něj dělá už finálně Finchera. Komplexní obrázek Benjaminova život od začátku po, řekněme dvě třetiny, je doprovázen Benjaminovým vlastním vyprávěním. O tom co bylo, co bude a co by mohlo být, kdyby všechno bylo normální. Naštěstí to normální není a tak se můžete pokochat u série předpokládatelně zvláštních konfrontací, ve kterých je však tolik emocí, že by to už teď vystačilo na průměrný hollywoodský doják. Připočtěte gradující tóny naléhavé podkresové skladby, spoustu osudových hlášek i obrazů, které už teď zavánějí vyvěšením do budoucích síní slávy zúčastněných herců a můžete jít s hodnocením směle tam, kam jsme s ním šli my. A kdyby vám náhodou přišlo, že jsme nadšení přehnaně, tak nám to prostě dopřejte. Aspoň to "my jsme vám to říkali" (ano, oficiálně se připojuji) pak vyzní o dost lépe :-).

Podivuhodný případ Benjamina Buttona: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

...a já vám na rovinu opakuju, že tohle bude film roku. I když to není nový trailer, kdo umožňuje tak příkré soudy. Je v tom znalost díla Davida Finchera, kouzlo předkládaného materiálu i vědomí, že v únoru zažijí Brad Pitt a Cate Blanchett poměrně napínavou oscarovou noc. Ukázka si ale zasloužila trochu lepší střih. Teaser totiž předestřel příběh plný tiché magie a trailer z ní leccos poztrácel. Je jemnější, étericky plachtí po vašem monitoru a oslní vás častěji jednotlivými obrazy než celou střihovou pasáží. Ben Button ignoruje klasickou tříaktovou strukturu, opírá se o chronologii, která má na konci uhranout tím, jak se dva milenci míjejí v čase. Nedaří se mu to ale úplně a paradoxně bych si dovolil tvrdit, že při klasické koncepci s vygradovanou poslední třetinou by Fincherova vyprávěnka zaujala ještě víc. Dočkáme se do Vánoc třetího traileru?

Podivuhodný případ Benjamina Buttona: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

„Haló?“
„To jsem já Davide, Tim Burton. Chtěl jsem ti poradit, jestli bys toho Benjamina nechtěl udělat trochu podle mě. Aspoň tenhle teaser, čoveče. Jsem furt docela v kurzu, přestože dávam lidem pořád to samý. Jako by to neviděli, haha! A ten Deppův kukuč se jim ještě neokoukal, což je teda taky dost divný. Zato ty ses posledně Paramountu málem nevyplatil, čoveče! No tak hele… přimluvil jsem se u nich, abys na tohle dostal prachy, tak mě jednou poslechni. Udělej to divný. Ale ne normálně divný. Dej tam jemnej klavír, pak to navaž chorálama, pust to tak nějak pozpátku a házej tam hlavně obrazy, kde má Pitt výraznější masku. Hele mezi náma, stejně má prdu, co? Museli jste se na place nařehtat jako koně. No nic. Až to budeš mít, na začátek připíchni ty hodiny, co jdou pozpátku a hoď tam ten voiceover, jak tam povidá, že mládne. To mě dycky rozseká! No a hele… takhle by to asi mohlo stačit. Aspon u mě dobrý. Skoro to i vypadá, že jsi konečně natočil něco pořádnýho, na co budou lidi chodit. Tak se měj a dej vědět, jak jsi na tom. Zavolám, až budou ze studia chtít trailer.“

U nás taky dobrý…

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace