Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Podivné dědictví | A Man from the East | 1972
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Enzo Barboni
hrají: Terence Hill, Dominic Barto, Sal Borgese, John Bartha

Podivné dědictví: V.I.M.


ikona
imf
a man from the eastpodivné dědictvíterence hillwestern
Terence Hill jako dokonalý pohodář. 

Už zase vidím ty výhružné pěsti a pokřiky, že jsem měl radši vybrat něco s Budem Spencerem. Je pravda, že jsem chvilku uvažoval o Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. Pokud se tohoto filmu neujmou v budoucnu moji kolegové, jistě ho zařadím do sbírky, ale tentokrát je na řadě můj vůbec nejoblíbenější film s Terencem Hillem a dost možná jediný italský western, který jsem viděl víc než desetkrát (Eat your shorts, Sergio ;).

Podivné dědictví je evergreenem našich televizí a disponuje víc než kvalitním dabingem, takže nás může jen částečně mrzet, že se ještě nikdo neodhodlal vydat DVD verzi, stačí si chvilku počkat a blikající bedýnka ho znovu nabídne. Což je dobře, protože tahle záležitost se neomrzí. Enzo Barboni, autor většiny filmů s Trinitym (další Terencova kultovní postava) trefil geniální poměr mezi ostře nabitým humorem, plynoucím ze střetu nastupujícího světa železnice a ostnatého drátu a staromilskou říší kovbojů, a především geniálními akčními scénami.

Kaskadéři se v tomhle filmu museli hodně nadřít, ale výsledek stojí za to. Ať už jde o hromadnou vybíječku v hospodě, neustále se vracejí dvojici lovců odměn, kteří od Billa pravidelně dostanou nakládačku nebo finální souboj s Mortonem. Ani po letech se z toho nevytratila atmosféra a jemný humor, proložený každou scénou. Stačí si vzpomenout na Terencův boxerský styl a instinktivně vám na tváři naskočí úsměv.

A už z ní pravděpodobně nesleze, protože se přiřítí celá horda dalších pozitivních vzpomínek. Co třeba záchrana Opičáka, spojená s Ligettovým skokem do peřejí? Nebo Šmudlíček... je toho příliš a ani po opakovaném zhlédnutí vás nezačne Terence nudit. Je to pravda kapku jinde než tradiční Spencerovy buchary a neodolatelné kočkování kultovní dvojice a trochu mě mrzí, že Bud nemá v sólové kariéře nic podobně kvalitního (Miliónový brouk je "jen" fajn ;), abych se mu mohl taky odvděčit, ale Podivné dědictví sem i přes svou televizní provařenost a všeobecné povědomí rozhodně patří. A kdo o tom pochybuje, ten si jen potřebuje osvěžit paměť.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace