Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Podfuk za všechny prachy | The Comeback Trail | 2020
US premiéra: 23.07.2021
CZ premiéra: 10.06.2021
režie: Geroge Gallo
hrají: Robert De Niro, Morgan Freeman, Tommy Lee Jones, Emile Hirsh, Zach Braff

Podfuk za všechny prachy: Recenze


ikona
do_Od
filmHollywoodrecenzeRobert De NiroTommy Lee JonesZach Braff
Robert De Niro, Tommy Lee Jones a Morgan Freeman ve filmu, který nikdy nechcete vidět. 

Normálně jsem si myslel, že se tenhle druh komedií už netočí. A z dobrého důvodu, balanc na hraně mezi vážností a trapností byl totiž odjakživa nebezpečný, stačí málo, a z vašeho filmu se stane nepříliš výrazná a po právu vysmívaná podívaná bez většího dopadu, která ublíží nejen divákovi, ale i všem hvězdám, které jsou s ní spojené. I proto se z podobných brakových komedií typu Fotr je lotr postupně ty největší hvězdy pakovaly pryč, a v žánru tak zbyl už v podstatě jen Adam Sandler. Škoda to fakt není, o to víc je ale potom k pláči, když se v látce, která vypadá jako ušitá pro Sandlera, objeví místo něj tři herecké legendy, které by si na stará kolena opravdu zasloužily lepší zacházení.

Podfuk za všechny prachy se nepyšní nijak zvlášť složitou zápletkou. Robert De Niro hraje slizkého filmového producenta, který dluží peníze za předchozí film jistému mafiánovi (Morgan Freeman), protože je ale totálně švorc, rozhodne se je získat podfukem. Pojistí si stárnoucí hvězdu (Tommy Lee Jones) svého příštího falešného filmu, vytáhne zaprášený scénář k jednomu mizernému westernu plný nebezpečných kaskadérských kousků a pak se nenápadně snaží herce zabít. Jak se ovšem záhy ukáže, ten má nečekaně tuhý kořínek, a tak zatímco producentovi selhává jeden pokus za druhým, za jeho zády mezitím vzniká překvapivě dobrý film. Takový, který by možná mohl vyhrát i Oscara.

Což o to, i morálně odpudivé filmy jako tohle můžou být nakonec vcelku slušnou zábavou, a snímky o natáčení filmů většinou mají jeden či dva šikovné postřehy do zákulisí Hollywoodu, které následně zkouší trochu těžit. Jenže tady nic takového není. Místo toho jsou scény divně poskládané za sebou, scénář občas musí využívat různých berliček, aby příběh vůbec držel pohromadě, a celé finále vidíte míle dopředu.

Většina postav je pak nezajímavých nebo nevtipných, přičemž De Niro je rovnou otravný ubrečený dědek, kterému budete po pěti minutách přát to nejhorší. Určité sympatie sbírá vlastně jen ten Lee Jones, když si ale vzpomenete na jeho nejlepší role, a co v nich dokázal, zbude vám tady jen slabý odvar, na který se během hercova posledního tažení nedívá zrovna nejlíp.

Nefunguje to moc dobře ani po stránce humoru. Za celý film jsem se pousmál jen jednou, a to při scéně vybírání režiséra, kdy si film vyloženě střílel ze současných trendů, podobných momentů ale za 104 minut nenabídl ani zdaleka dost na to, aby si podobně přepálenou stopáž před kýmkoli obhájil.


Přehrajte si trailer

Podfuk za všechny prachy nakonec nebolel tolik, jak jsem si myslel, že bude. Není to film, který by byl tak špatný, že by na něj musel jít Rimsy do kina. Zároveň to ale není film, kterému byste měli věnovat nějakou větší pozornost. Přečtením této recenze máte v podstatě splněno, vyhnete se tak nejen ztrátě hodiny a půl života, ale i zbývajících iluzí o tom, že se De Niro na stará kolena obtěžuje se čtením scénářů. Tenhle brak nebrat.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (13)

Verdikt

avatar4/10

do_Od

Robert De Niro, Tommy Lee Jones a Morgan Freeman se na stará kolena sešli v mizerné komedii o natáčení falešného filmu, která není prakticky vůbec vtipná, neříká nic zajímavého, a ještě se v ní tři herecké legendy konstantně ztrapňují, až si říkáte, jestli vůbec existuje něco, co by lidé pro peníze neudělali.Hodnocení čtenářů

  • avatar5/10

    Revan

  • avatar6/10

    malylada

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace