Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Podfu(c)k | Snatch | 2000
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.12.2000
CZ premiéra: 16.11.2000
režie: Guy Ritchie
hrají: Jason Statham, Dennis Farina, Vinnie Jones, Brad Pitt, Benicio Del Toro

Podfu(c)k: V.I.M.


ikona
imf
brad pittgangsterguy ritchiejason stathampodfu(c)ksnatch
Super řízná gangsterka. 

Už první scéna, ve které parta "Židů" vášnivě rozebírá Bibli, vás poučí o základním pravidle Ritchieho stylu. Nikdy se ničemu nedivte. Když se hlavní Žid postaví doprostřed místnosti, vytáhne bouchačky a kamera udělá pohyb, za který by se nemusel stydět nejkvalitnější kolotoč české výroby, zřejmě vás to překvapí, ale nedivte se tomu. To je tady úplně normální. A bude ještě líp. Podfu(c)k byl Ritchieho druhým velkým filmem a tvůrce v něm vyrostl díky rozpočtu a hvězdnému obsazení. Ti nejlepší ze Sbal prachy a vypadni, promíchaní s novou krví a několika skvěle fungujícími celebritami. Brad Pitt jako cikánský Muhammad Ali, kterému není rozumět ani slovo, Dennis Farina jako bratránek Avi, který neustále přeletává mezi Londýnem a Amerikou v naprosto geniální sekvenci, která povýšila zkratkovitost na umění. Tyhle nezapomenutelné záležitosti před sebou Ritchie hrne tempem splašeného buldozeru a vy si jenom zapisujete šílené nápady, které jsou evidentně "ze života". Dostane se vám exaktní přednášky o výkonnosti masožravých prasat, naučíte se pár slangových výrazů a pochopíte, že Desert Eagle .50 je zatraceně výkonná zbraň. A taky že Rusové mají sakra odolný kořínek. Ale to už asi víte.

Podfu(c)k je filmem, ve kterém je všechno na správném místě a ve správný čas. Vynikající herci, originální rekvizity, drzý audiovizuální styl nebo občasné invenční použití flashbacků vás udrží v žiletkovém střehu celých 100 minut. Je to tempo k nevydržení a postavy hláškují na plný úvazek, aniž by někdy ustřelily a zanechaly publikum v trapném tichu. Pokud občas do vyhaslých ikon kopeme (Ritchie by si to za Revolver nebo Trosečníky možná zasloužil), většinou to bývá s citem. To když si vzpomeneme, že kdysi dávno jsme je milovali. U Ritchieho byl tím důvodem k bezmezném obdivu jednoznačně Podfu(c)k. Jestli jste ho neviděli, pravděpodobně vám chybí v poličce kus filmové historie a máte přímo zakázáno říkat, že britská kinematografie saje. :)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace