Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Po krk v extázi | Layer Cake | 2004
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.05.2005
CZ premiéra: 02.06.2005
režie: Matthew Vaughn
hrají: Daniel Craig, Kenneth Cranham, Dexter Fletcher, Jamie Foreman,

Po krk v extázi: Blu-ray


ikona
st39.6
 

Než se dal do služeb jejího veličenstva, prodával agent 007 drogy. Ano, není pochyb o tom, že k rozhodnutí obsadit Daniela Craiga do Casino Royale svou troškou pomohl i Matthew Vaugh. Layer Cake je velkým hereckým koncertem, protože Vaughnovi se do něj podařilo dostat snad každou větší hereckou hvězdu britských ostrovů (schválně, jestli poznáte profesora Brumbála, mě k tomu pomohly až titulky). Craig se tu však neztrácí, jeho charizma táhne Layer Cake i ve slabších chvilkách. Tedy ne že by jich tu bylo hodně. V tom se ostatně dost rozcházím s Kocourovou recenzí. Gangsterským klišé se dneska jen stěží vyhnete, Vaughn s nimi ale operuje tak šikovně a navíc je skrývá pod hromadu vizuálních vychytávek, že vám proklouznou mezi prsty, aniž by vás výrazně zarazily. Nevadí ani větší počet postav, odbočky se po chvilce zase napojují na hlavní tah, žádný zmatek se nekoná a naopak vzniká spousta prostoru pro černý humor, nebo geniální scény typu "Ordinary World". 

Layer Cake vyniká úplně jiným pohledem na drogové dealery, vždyť Craigova postava se vyznačuje spíš politickým přístupem a chladnou hlavou (která se ale umí zahřát). Vaughn se vůbec vyhýbá klasické stylizaci, na jakou jsme zvyklí u Richieho gangsterek (ze kterých Vaughn vzešel) - důkazem toho, že postavy jsou "jiné" budiž fakt, že hlavní hrdina nemá žádné jméno ani přezdívku. Co vám asi uhrane úplně nejvíc je však Vaughnova režie. Vizuální hrátky s obrazem, spousta chytře rozvedených nápadů (prolog, zmíněný Ordinary World, nebo třeba Craigův výlet za pomstou) a hlavně krásně plynulé vyprávění spleteného příběhu, které šlape jak hodinky. Na debut vskutku výborná podívaná, která jen tak neomrzí.

Layer Cake je jednoduše referenční materiál pro HD prezentaci. Na modré placce mu to ohromně sluší už kvůli bezchybnému obrazu, který vám bude každá návštěva závidět. Díky kontrastním filtrům a bohatým barvám prostor přímo vylézá z televizoru, obraz je čisťounký a dokonce nemá skoro žádné zrno - což u MPEG-2ky obzvlášť překvapí (po zkušenostech s Pearl Harborem, Velkou rybou nebo Černým jestřábem, kde jako by kodek ubíral na hladkosti obrazu). Prostě nádhera, což platí i o šestikanálovém PCM (tady už potřetí odkážu na Ordinary World, jehož mix je naprosto geniální).

Bonusová výbava není vůbec špatná. Kdo má zájem o - s prominutím - každou blbost, jistě si nenechá ujít komentář režiséra a scénáristy, kteří dopodrobna rozebírají vznik každé scény. Částečně vám tím vynahrazují průšvih jménem Film o filmu, což je spíš prodloužený trailer s trochou těch propagačních řečí, než nějaký informativní dokument. Další bonus je trochu nezvyklý - jsou to "Otázky a odpovědi", taková dvacetiminutová moderovaná debata před publikem, kde Craig s Vaughnem řeší většinou (pre)produkční záležitosti. Dále na vás čekají (krom klasického Blu-traileru) už jen vystřižené a prodloužené scény. Ovšem tady pozor - je jich opravdu hromada. Pokud se přes ně dostanete, čeká vás za odměnu dvojitá dávka alternativního konce, ze které konečně pochopíte, proč Layer Cake končí tak, jak končí. Ať je vám to totiž proti srsti jak chce, lépe konec Vaughn vyřešit prostě nemohl, což z jeho dalších verzí jistě pochopíte. Titulky k bonusům se nekonají.

Obraz: 2,40:1  :: 1080p (MPEG-2)
Zvuk: PCM 5.1, Dolby Digital 5.1 - anglicky
Titulky: české...
Datum vydání: 30.4. 2007
Cena: 799,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace