Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Planeta teror | Grindhouse: Planet Terror | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 06.04.2007
CZ premiéra: 23.08.2007
režie: Robert Rodriguez
hrají: Rose McGowan, Freddy Rodriguez, Danny Trejo, Josh Brolin, Michael Biehn

Planeta teror: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Tarantino a Rodriguez mají v kinech políčeno na mladé. I kdybyste nepronikli do sofistikovaného konceptu a nešli na film kvůli tomu, čemu všemu je poctou a jak dobře vyseknutou, mám dojem, že prostě budete chtít vidět ženu se střílející nohou, kterak zabíjí lidi a všechno kolem ní vybuchuje. V pořádku. T&R to o vás moc dobře vědí. A proto mají v rukávu právě tohle a ještě mnohem víc v unikátně brutálním klipu, který nabourává všechny konvence, chce být zlý, nekompromisní a vaše rodiče donutit nechápavě kroutit hlavami. Audiovizuální montáž je ve svém jádru prostá – tuna výbuchů, hlášek a do toho stovky zběsilých filtrů… a hlavně… metal. Jenže to, co si spousta tvůrců ve svých trailerech jen vroucně přeje, Tarantino s Rodriguezem skutečně dotahují na tu správnou metu a předkládají jízdu místo slibů. Cynickou, přemrštěně akční, vyčerpávající, bez hluchých míst a zastávek na občerstvení. Energická palba plná zvrhlých výjevů možná hází do éteru otázky, zda už tvůrčí duo nezachází ve své snaze zaujmout do příliš vtíravých rovin, na druhou stranu, takhle řemeslně precizní „kotel“ se jen tak nevidí. I kdybyste ke Grindhouse vzhlíželi pohrdavě, tohle vás pravděpodobně stejně nakopne. P.S. Pokud vám vadí představa, že někdo pomocí vrtulí z letadel seká hordy zombies, klidně vyčkejte na rated verzi s velikonočními zajíčky. Třeba někdy přijde ;).

Planeta teror: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Docela rád bych Tarantinovi s Rodriguezem nadělil ty proklaté čtyři hvězdičky, ale pořád to tak nějak nejde. Vemte si třeba tenhle trailer. Spousta fešných obrázků, stylové nápisy, zapálený voice-over, ale stejně tak i fádně promíchané nové záběry s tím, co jsme už několikrát viděli. Což je takzvaně na pytel, protože hlavně Quentinův kus působí v trailerové miniatuře velice dobře. Jenže cool záběry na Kurta Russella a jeho bourák nejsou vyváženy odpovídajícím cool aranžmá. Z tak originálního materiálu lze jistě využít mnohem víc než monotónní čekání na jednu Russellovu hlášku. Fanoušci už jsou beztak lapení (poznají se tak, že se mnou nebudou souhlasit v tom, že Rodrigeuzova část vypadá na rozdíl od té Tarantinovy mrtvolně už z traileru), proč potom záběry nějak invenčněji nepromíchat a připojit k nim zábavnější hudební doprovod? Nějak tomu nerozumím. Víc jak tři hvězdy by akcentovaly filmový materiál, a ne styl a účinnost, s jakými byl ukuchtěn trailer samotný.

O-Ren Ishii: „You didn't think it was gonna be that easy, did you?“
Cival: „No, člověče, prvně jsem si fakt myslel, že nám bez námahy propálej ciferník.“

Smůla. Teaser byl lepší.

Planeta teror: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Nejsem příznivcem upoutávek, které začínají "Od režiséra snímků X, Y a Z". Pokud je tenhle nešvar zdvojnásoben, většinou se mi podlévají oči krví, ale Grind House teaser naštěstí tiká stopáží někam ke dvěma minutám, takže se přeci jenom dostaneme "k věci". Kombinace přefiltrovaných omalovánek od Roberta a oldschool přístupu evokujícího zombie filmy od Romera vypadá celkem sexy, ale pořád mám problémy strávit holčinu s granátometem místo nohy a Mačetu kterak kropí davy z kulometu zabudovaného v motorce. Je mi jasné, že se nejslavnější nezávislá dvojka Hollywoodu snaží vzkřísit atmosféru pokleslých žánrů, ale co takhle trochu nadhledu? Zatím by se ho v Grind House ani motorovkou nedořezal, v tomhle směru bych dal rozhodně přednost klasikám od Tromy (Toxic Avenger vládne :), které ani zdaleka nepůsobí tak křečovitě. Ale možná mě ta změť divoce rotujících obrázků jen chytá za špatný nerv. Chce to víc materiálu, aby člověk mohl Grind House definitivně odepsat ze seznamu filmů, které chce v příštím roce vidět. Jenom mě trochu zamrzel Kurt Russell. Na obrázcích to ještě šlo, ale v plné rychlosti už kamera jeho taťkovskou image zakrýt nedokáže. Jizvu má pěknou, ale ty ostatní vrásky už mu tolik nesluší. Ale třeba má na víc, stejně jako Rodriguez a Tarantino. Dejme téhle trojce trojku a počkejme si, co předvede za pár měsíců v kinech.

Planeta teror: Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

První záběry z Grind House jsou přesně takové, jaké se očekávaly, že budou. V překladu to znamená jediné: Ortodoxní tarantinovci mohou mrštit své čupřiny daleko do výše, protože jim jejich miláček v doprovodu Roberta "Žraločáka" Rodrigueze donáší přesně tu manýristickou stylovost, kterou si fanoušci velkohubého Quentina i Hříšného města přejí. Ne každého ale instalace cool postav do samolibé směsi barviček, odkazů a rádoby poct baví... ani pro ty se nic nemění, protože i když ztepilé holčiny střílí ze svých dolních končetin, totální honba za efektem na ně těžko zapůsobí životadárně. Rozjeté mrtvoly a comicsově stylizované automobilové honičky ve výsecích z Robertova segmentu Planet Terror možná donutí teenagery zvolat "wow", v těch několika málo sekundách ale vypadají stejně mrtvolně jako celé Sin City. Bijte si mě, ale já z toho prostě cítím faleš a sterilitu. Což není dobrá zpráva, protože tím nejagresivnějším materiálem z celého proma je výsek z traileru na řežbu Machette, v němž Danny Trejo láká na smyšlený snímek o brutálním zabijákovi se zálibou ve štětkách, ostrých sečných předmětech a střílejících motorkách. Koho uspokojí Quentinův fetiš na nohy, představený Tom Savini a pár Rodriguezových zombíků, může beztrestně výskat a odpočítávat dny do premiéry. My ostatní si počkejme na regulerní trailer s vědomím, že „výroba“ Rose McGowan se jejím rodičům doopravdy vyvedla.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace