Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Planeta teror | Grindhouse: Planet Terror | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.04.2007
CZ premiéra: 23.08.2007
režie: Robert Rodriguez
hrají: Rose McGowan, Freddy Rodriguez, Danny Trejo, Josh Brolin, Michael Biehn

Planeta teror: DVD


ikona
Cival
 

Cenová politika společnosti Palace Pictures byla vždy sympatická – ale i tak šlo najít v procesu zlevňování jejich DVD určité zalíbení. Krize řádí, je třeba šetřit. I na discích. Trh téhle touze vychází vstříc. A tak jste mohli sledovat, jak cena grindhouseovských krváků  klesá od tří stovek, přes stovky dvě, až pod kilo a čerstvě i na 49 korun (s poukázkou na druhý lístek do kina zdarma), tedy na cenu, která obnáší i přesun do trafik. Právě tam ode dneška Planetu teror najdete, s trochou štěstí tam můžete přikoupit i Auto zabiják – předposlední tarantinovka se na stáncích objevila už pár týdnů nazpátek, takže pravděpodobně stále leckde visí vedle Cliffhangera, Návratu do budoucnosti a trilogie o Rambovi (ty už snad máte doma).

Mňo... teď bych pochopitelně měl psát, o čem film pojednává, jak moc je cool – a že je cool opravdu hodně – a zamýšlet se nad tím, proč Rodriguez utápí talent a energii v blátotlačkách typu Prckové. Tenhle bohulibý úkon bych samozřejmě provedl, pokud bych si až teď nepovšiml, že o DVD k Planetě teror už jsem psal v době, kdy šel disk poprvé na pulty. Takže vás odkážu níže a do recenze a notorické remcaly žádám o shovívavost, protože jsem si opravdu nepamatoval, že o Planetě teror už bylo psáno, a proto jsem se tak moc těšil, až na její levný disk upozorním, a to se vším všudy (tohle natěšení nezažívám každý den). Byla by každopádně škoda oznámení o přesunu na trafiky neučinit, protože tenhle biják by měl být součástí každé filmotéky, jež to se sběrem akčních a velmi stylových fláků myslí vážně.
 
Edice je jinak pochopitelně identická s tou původní, o níž píšu níže. Tudíž v  bonusové sekci najdete jen trailer, pásmo výňatků z několika interview (s mlčícím Quentinem Tarantinem, který by asi taky rád něco řekl, ale vždycky je ustřižen) a zbytečnou sedmiminutovku záběrů z natáčení. 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Planeta teror: DVD


ikona
Cival
 

Renomovaní filmoví kritici a myslitelé z akademických kruhů budou vždycky před Rodriguezem favorizovat Tarantina. Je to pochopitelné i u Grindhouseu. Tarantino pracuje sofistikovaněji, jako filuta, který si se žánrovými škatulkami může hrát jako nikdo jiný, páč je nakoukával a analyzoval s hujerovskou pečlivostí. Rodrigueze naproti tomu táhnou ty stejné primitivní pudy, jaké daly vzniknout El Mariachimu s Desperadem. Chce cool hrdinu, přímočarou a nezastavitelnou zábavu a v důsledku toho i ultimátní poctu pokleslým žánrům. Rodriguez tak mimoděk ukázal na hlavní slabinu Tarantina – jeho pocta braku je vlastně hodně vznešená, už jenom proto, že ji doceňují nejvzdělanější diváci, jež bych se nestyděl nazývat intelektuály. :-) Rodriguez naopak razí přímo mezi fandy přímočarých bijáků.

Ty Rodriguezovi šly vždycky nejlíp. Mexický bouřlivák není bůhvíjaký vypravěč, když má ve filmu víc mytologie než kolik se vejde pod „tří bráchů s kytarovými pouzdry“, jeho filmy se hroutí, ale jakmile má servírovat pádící zábavu, těžko hledá konkurenci. Koncept zvaný Grindhouse mu svědčí výborně, protože Rodriguez umí ze zadání „je dovoleno všechno, všechno, co nás bude bavit“ umíchat šmakující energy drink, podávaný navíc v hodně stylových skleničkách. Zabiják El Wray (Freddy Rodriguez) je přesně tím drsňákem, kolem kterých by se měly roztáčet celé série. Ta by při stejném pojetí určitě přetékala nápady a milým cynismem, který se neokouká ani po sto minutách hispánských glos a po desítkách rozstřelených zombíků. Akční scény jsou nádherně dravé, navíc je šperkuje výborná choreografie i nadsazené tečky - ať už pořádné výbuchy nebo suché hlášky. Bohužel, Planeta Teror svého následníka zatím pořád vyhlíží nevyhlíží (Machette se jaksi zadrhává). S touhle výsostně sympatickou peckou za vydatných osm hvězdiček si ale člověk chvíli vystačí.

Škoda jen toho provedení. Grindhouse se nedočkal ucelené DVD edice, která by fake trailery a oba celovečeráky spojila v adekvátní filmový tvar. Oba filmy přicházejí odděleně, ba co hůř, v ohlodaných jednodiskových verzích. Nicneříkající rozhovory, jakýs takýs záběr z natáčení a ... jen matné sliby, jak se dočkáme absolutní pocty v jednom filmovém pásmu o stopáži delší jak tři hodiny. Chápu, že některé z vás tohle ignorantství producentů a distributorů musí mrzet.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české
Datum vydání: 25. 3. 2008
Cena: 299,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace