Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna | Pirates of Caribbean: On Stranger Tides | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.05.2011
CZ premiéra: 19.05.2011
režie: Rob Marshall
hrají: Johnny Depp, Penelopé Cruz, Ian McShane, Geoffrey Rush, Stephen Graham

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

To by byl průšvih, kdyby u Disneyho nedokázali sestřihat pořádný trailer na svůj největší letní hit. V ukázce na Vlny tajemna jako by se zúročily všechny zkušenosti z reklamních kampaní na předchozí trilogii: opakují se tu povědomé hudební motivy, trailer má podobnou skladbu a dočkáme se dokonce šermovačky do rytmu hudebního podkresu, která nám za časů třetích Pirátů vykouzlila úsměv na rtech. Dneska se budete usmívat také, po řemeslné stránce totiž kinotraileru těžko něco vyčítat a trocha těch vtipných gagů se nakonec dostaví také. Osobně mám ale s nejnovějšími dílem série docela zásadní problém: ačkoliv je trailer nastřihaný parádně, nemůžu se ubránit pocitu, že se mě bude Rob Marshall snažit v kině unudit k smrti. Na Verbinskiho stylizaci a vizuály očividně nemá a Na vlnách podivna díky tomu vypadá až moc levně na to, kolik desítek milionů Disney do jeho produkce nasypal. Možná Marshalla podceňuji a povede se mu zaujmout něčím jiným, zatím ale Piráti působí skoro až lacině. A ubližuje jim to. O to větší respekt si zaslouží ukázka samotná, která všechny neduhy sakra šikovně maskuje.

Titulky ke stažení ZDE.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna: Prodloužený SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Johnny Depp dostal 35 milionů dolarů jen za to, že si oblékl kostým Jacka Sparrowa a objevil se na place dalšího pirátského dobrodružství. Velká gratulace, Johnny. Ale milovat tě za to nebudeme. Čtvrtí Piráti se od začátku zdají být zbytečnými a prodloužená reklama ze Super Bowlu tyhle dojmy zdaleka nerozhání. Protože to ale je v podstatě teaser sražený do 60 vteřin, musel by být střihač totální kopyto, aby z něj nevyždímal čtyřhvězdičkovou podívanou. Tou tahle ochutnávka bezesporu je, přesto ale není od věci pozastavit se nad jejími pozitivy i negativy. Asi nemá cenu zmiňovat, že nových záběrů se příliš nedostává. Vyloženě smutně ale působí hlavně opětovné použití nejprovařenější pirátské hudby a vykrádačka šermování do rytmu, která byla děsně cool v traileru na trojku. Teď už je to jenom recyklace, nad níž se můžeme leda tak mračit. A to samé se dá dělat i nad faktem, že Piráti v přízemním podání vypadají docela chudě. Na druhou stranu ale spot chytře sází i na ty silné karty, které by na vlnách podivna mohly připlout. To, že Jack na ty lepší fóry pořád má, dokazuje přesné hlášení vzpoury. A nejvíc pozornosti si samozřejmě nárokuje hlavní trumf čtyřky - Ian McShane. Ten se ke slovu dostane hned třikrát a pokaždé vzbudí dojem, že i kdyby to celý film nestál za nic, při jeho scénách se nudit nebudeme. Tomu se říká "screen presence"!

Titulky ke stažení ZDE.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Vzpomínáte na scénu z první Mumie, v níž poblouzněný dav s vytřeštěnýma očima následuje ulicemi svého staroegyptského vůdce? Stejně tak půjdeme my, znalci Deadwoodu, do kin promítajících čtvrté Piráty, akorát místo jména Imhotep budeme opakovat: „Ian McShane! Ian McShane! Ian McShane!“ Role béčkového, bezmála pohádkového záporáka v drahém hollywoodském megafilmu je přesně to, co potřeboval. Ale budeme doufat, že se povede i to ostatní – že tvůrci vytěží z kvalitní předlohy solidní děj, že to Penélope bude slušet a její postava bude sršet temperamentem (nic proti Keiře, ale zrovna v Pirátech si vybrala svou nezáživnou chvilku) a že kapitán Jack bude po letech opět víc zábavný než otravný. Inu, tohle všechno první trailer slibuje. Fungující hlášky a celková střízlivost, ba až zemitost, naznačují spíš oldschool dobrodružství než trikové orgie, což je rozhodně dobrá zpráva. Na druhou stranu, něco opravdu velkolepého by ukázka potřebovala jako sůl. Pár přeletů nad džunglí, uloupených z Vítejte v džungli, digitální Londýn a jeden ošklivý počítačový oheň je prostě málo. Chceme akci a burácení děl a hlavně propříště chceme rytmus. Teaser dlouhý 2,5 minuty je už z principu nesmysl a upoutávka se začne před koncem rozmělňovat. I díky provařené hudbě tak namísto gradace nastupuje pocit rozvláčnosti a nenaplněných očekávání. Opět ale zdůrazňuji, že je to pouze pocit z traileru. Film působí sympaticky a pokud se Jerry poučí a přestane nás unavovat zbytečně dlouhými trailery (vzpomínáte na kampaň Prince z Persie?), začneme se opravdu těšit.

Titulky ke stažení ZDE.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna: Comic-Con Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sousloví „announcement teaser“ popisuje dvojí cíl filmové upoutávky – jednak funkci oznamovací, zadruhé pak funkci dráždící, díky které byste měli začít neposedně poskakovat na židli a „těšit se“. V ideálním případě jsou obě úlohy vyvážené. Jenže to je opravdu jen výjimečná situace, která pak většinou skončí rovnou v nějaké filmové kronice. Teasery vzešlé z prvního dne natáčení, nebo z pouhého grafického pokustónství, ale většinou mozek i srdce minou, což se týká i zdravice Johnnyho Deppa divákům z Comic-Conu. Sestavena byla tak vychytrale, aby mohla obstát i jako pre-teaser pro všechny, pro Čechy, Číňany i Čaďany (nebo jak se říká obyvatelům Čadu?), v němž se miliony diváků dozví, že Sparrow bude příští léto zpátky. S ním i zombies, Penélope Cruz a rozjívené Deppovo herectví… které ale rozhodně nepůsobí otravně! Vznik tohohle klipu obhajuje právě zjištění, že komediální Deppova kreace neleze tolik na nervy jako posledně. Snad je to pauzou, snad upřímným obdivem, jak snadno Depp vklouzne do své legendární role, a z patra vystřihne vnadící proslov. Na teaser vzniklý o pauze mezi natáčením dvou obrazů každopádně výsledek není zlý.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace