Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pí a jeho život | Life of Pi | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.12.2012
CZ premiéra: 20.12.2012
režie: Ang Lee
hrají: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Tabu, Sonu Sood, Tobey Maguire

Pí a jeho život: 2 International trailery


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dobrá, mysleme pozitivně. Nádhera jak z krasohledu prý opravdu vyplňuje dobrý film. Takové jsou alespoň ohlasy z prvních projekcí. Ang Lee to tedy ustál, přestože s barvičkami nešetří a digitální efekty využívá čistě pro výrobu absolutního krásna. Pak tedy klobouk dolů. Povznášející estetika téhle literární adaptace mi je ale i tak pořád proti srsti, protože má člověka dojmout každou druhou sekundu a naplnit ho všeobjímající radostí. V tomto směru sem Paradise od Coldplay padne jako zadel na hrnec – stačí si vzpomenout na videoklip k písničce o utrápeném slůněti, na to ždímání emocí skrze růžovou a fialovou, a přitom v takové podobě, aby se člověk nemusel děsit trapné kýčařiny. Už jste přesně doma. Vybalancovat tuhle prvoplánovost s něčím hlubším je sakra těžké. A i když mám z filmu strach, v traileru se to ustát daří.

Pí a jeho život: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Magické. Tenhle přívlastek se u adaptace popíkově-filozofické knížky Yanna Martela očekával od první chvíle. Ang Lee se k němu ale trochu překvapivě dopracoval přes kýčovité barvičky a hromadu digitálních efektů… z jejichž součinnosti ale kupodivu blivajz nevznikl. Přestože na vás hned zkraje udeří ohromné vlny z jedniček a nul, plavající zebra (čekal jsem ještě další tři parťáky z Madagaskaru) a mohutná potápějící se loď, všechno to působí právě tak hmotně, a přitom snově, aby vás mohl servírovaný materiál okouzlit. „Příběh tygra a chlapce na jedné lodi“ je samozřejmě extrémně stylizovaný, ale neschází mu z těch několika záběrů život a výtvarná opojnost. Jde tedy hlavně o to, jak budou na plátně vyznívat konkrétní věty a jak elegantně je zvládne Lee ilustrovat, aniž by se nechal stáhnout do víru povrchního mudrování, útoky na diváckou první signální nevyjímaje. Snad se zkrátka nedočkáme jen dojímání nad krásou světa a velikostí moudrého člověka, ve famózně vypulírovaném HD. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace