Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pátek třináctého | Friday the 13th | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.02.2009
CZ premiéra: 23.04.2009
režie: Marcus Nispel
hrají: Jared Padalecki, Amanda Righetti, Danielle Panabaker, Richard Burgi, Derek Mears

Pátek třináctého: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ať už si o remaku Pátku třináctého z produkční dílny mága - co to umí jak s Willem Smithem, tak s velkými roboty (podobné Pátky mu na ně právě vydělávají) - myslíte cokoliv, pravděpodobně to nebude nic hezkého. Není se čemu divit. Tyhle filmy, které se v dnešní době staly synonymem pro „horor“, pouze více či méně efektně porcují teenagery na řídkou kaši a je prakticky úplně jedno, jestli to za ně vykonává chlapík s maskou Michaela Myerse, Leatherface nebo Jasona Vorheese. Divákovi je to stejně fuk! A tak i tady a teď jde spíše o to „jak“ než „proč“. Z „proč“ byste se nevymotali a důležitou roli by v tom hrála klíčová slova peníze a Hollywood (a peníze :). Nicméně… nicméně! Můžeme na to všechno nadávat sebevíc, ale faktem zůstává, že tenhle trailer má koule. Schéma je známé, přesto stále působivé: Vzpomenete-li si na ukázky k předposlednímu Texaskému masakru či Horám, které mají oči, jste někde ve dvou třetinách cesty k ukázce Pátku třináctému. Jde o ten nepříjemný zvuk-nezvuk střídaný absolutním tichem a nesmyslnými, za to parádně ozvučenými lekačkami. A vše je to navíc naroubováno na nesmyslný, ale opět velmi efektní countdown od jedné do třinácti. Rozhodně z toho neprýští přehnaná oduševnělost, ale řemeslně… téměř bez výhrad! A navíc je to tak pěkně sestříháno, že to chvilkově působí jako by to měl být opravdu dobrý film a ne jen další přehlídka řeznických fines. Inu, tyhle trailery umí být pěkně manipulativní potvory :).

Pátek třináctého: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Teaser na hororovou předělávku z produkce Michaela Baye? Už jsme jich pár viděli, takže podoba té nové se předvídá docela snadno. Moc toho v ní ukázáno není. Monitor bliká, světlo se kymácí, Jason má čas jen na dva tahy. V prvním hrdě zapózuje, to abyste opravdu věděli že nejde třeba o Texaský masakr motorovou pilou, s nímž je Pátek mimochodem těžce zaměnitelný - inu režisér Marcus Nispel měl před pár lety pařáty právě v něm. Druhá momentka s Jasonem pak čítá efektní rozběh s mačetou a jednu vřeštící černovlásku. Teenageři juchají, že to někdo zkouší "cool" stylem, pravověrným fandům série však tyhle bayovské eskapády spíš rozhodí žaludek. Teaser díky nim ale obsahuje alespoň něco hmatatelnějšího, a ne jen fragmenty obalené v solidním atmosférickém těstíčku.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace