Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pat Garrett a Billy the Kid | Pat Garrett and Billy the Kid | 1973
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 11.01.2007
režie: Sam Peckinpah
hrají: Kris Kristofferson, James Coburn, Richard Jaeckel, Katy Jurado, Bob Dylan

Pat Garrett a Billy the Kid: DVD


ikona
Cival
 

V bonusovém materiálu Deconstructing Pat and Billy padne věta, že producenti chtěli vystříhat z filmu většinu lyrických pasážích. Ta sentence mě upřímně pobavila – chtít něco takového je jako žádat Jamese Camerona, aby z Titanicu vystřihl všechny záběry, kde „překáží ta velká loď“. Pat Garrett a Billy the Kid mají jako lexikon Peckinpahovy drsné poezie, zaprášené lyriky a úvah nad přátelstvím na různých stranách zákona velkou výhodu v písničkářství Boba Dylana. Kompletní hudební doprovod – a ano, přijde i na Klepání na nebeskou bránu – dodává Patovi s Billym nezaměnitelnou atmosféru, která vás může po vzoru většiny Peckinpahovců dojmout, stejně jako zanechat chladným. Byť poměrně příjemným a neotřelým způsobem, v němž se ty podstatné věci nemusí pojmenovávat nahlas. Zato obdiv k Peckinpahově (stále nepřekonané) genialitě při výrobě zpomalených záběrů se naplno vyslovit musí. (7/10)

Patův dvojdisk nevděčí za své vylisování kanonádě bonusů, ale dvěma verzím filmu. Na disku č. 1 se tetelí nepatrně kratší, přesně řečeno stominutový střih z roku 2005 doplněný o Peckinpahovské trailery a audiokomentář. Zvukový výklad se objevuje i pod druhou verzí (116 minut a označení Preview Turner Version) a jen potvrzuje mé dřívější nadšení z předchozích kousků edice. Nick Redman a jeho tři spolupachatelé mají Peckinpaha nejen nastudovaného, ale mají ho i rádi, což je cítit hned od počátku extrémně podnětného výkladu jedné z nejslavnějších westernových básní. Zbylé bonusové položky tolik nepotěší, jelikož se v nich spěšně kuchtí feturetty tam, kde se nedostává jiného materiálu. Proto si vousáč Kris Kristofferson nejprve zapěje píseň One for the Money (obyčejná trampská odrhovačka) a posléze i s Donniem Frittsem sáhodlouze prohovoří přímo do kamery o době a vlivu filmového Pata Garretta. Mimochodem, snad v honbě za patosem Warneři překřtili dokument One Foot in the Groove na One Foot in the Grave (tedy Jednou nohou v hrobě), z čímž následně nekoresponduje Kristoffersonův ležérní debatní tón. Informačně vysoce cenný bonusový apendix Deconstructing Pat and Billy na závěr obstarává Katy Haber a Paul Seydor, jejichž čtvrthodinová lekce z historie znovu prokáže, že hollywoodští producenti se přes většinu dějin opravdu chovali jako nekulturní hovada. Ještě, že jsi to vydržel, Same! :-)

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 1.0 - anglicky
Titulky: české...
Cena: 399,-
K mání od: 22. 2. 2006

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (9)
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace