Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pašerák | The Mule | 2019
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.12.2018
CZ premiéra: 21.03.2019
režie: Clint Eastwood
hrají: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Taissa Farmiga, Michael Pena, Laurence Fishburne

Pašerák: Blu-ray


ikona
KarelR
blu-raybradley cooperclint eastwoodpaserak
Clint Eastwood v 88 letech natočil další film, v němž hraje hlavní roli. A co jste loni udělali vy?! 

Clint Eastwood se v roce 2008 parádně rozloučil s hereckou kariérou Gran Torinem, jedním z nejlepších filmů 21. století. Nakonec vydržel v důchodu zhruba čtyři roky, jelikož si už v roce 2012 zahrál ve sportovním dramatu Zpátky ve hře. To se ale podle něj nepočítalo, protože film nerežíroval (šlo o debut jeho dlouholetého kamaráda a producenta Roberta Lorenze), a chvíli to vypadalo, že jde o poslední výjimku, kterou Clint udělá.

Jenže víte co? V lednu se 2018 se westernová legenda upsala příběhu osmdesátiletého pašeráka (nebo spíš "převozníka") drog Lea Sharpa, a to v hereckém i režijním ohledu. Clint z Lea udělal Earla Stonea (aby si mohl zápletku vytunit libovolným směrem), zhruba za dvě vteřiny ukecal ke spolupráci Bradleyho Coopera, a za necelý rok poslal do kin další výborné drama ze staré školy.

Hned zkraje se pochopitelně sluší říct, že Pašerák není další Gran Torino - na tak vysoké kvality je málo soustředěný a vyhrocený. I přesto se ale jedná o skvělou podívanou, v níž Clint nečekaně vylézá ze své škatulky. Nebojte se, pořád víceméně hraje dobráka od kosti. Earl však na rozdíl od mnoha Clintových hrdinů není samotářský mrzout, ale naopak společnost milující sympaťák, který má problémy se zodpovědností a příliš se netrápí se svým morálním kompasem.

Ještě větším nezvykem je pak tančení s latinskými sexbombami, zpívání si v autě nebo záliba ve trojkách s dvojicí lehkých děv. Takového Clinta jsme na plátně ještě neviděli a vlastně se na něj těžko zvyká. Jakmile se však Pašerák dostane k tomu, co chce vlastně říct o sociálních vazbách a rodinném životě, přihlásí se staré dobré americké hodnoty, které se film pokouší ukázat zase z trochu jiné strany.

Bohužel to nefunguje stoprocentně (moc jsem Earla nelitoval a asi bych k němu byl tvrdší), Clint ale dobře ví, na jak tenké hraně se jeho příběh pohybuje. Vyplňuje ho proto dostatkem zábavy a napětí na to, aby nikdy nenudil, a sem tam dojde i na vyloženě parádní scénu. Dvě hodinky s Pašerákem tak nakonec příjemně utečou, jen abyste na konci uznale pokývali hlavou nad tím, že se legendární herec a režisér (znovu) dokázal rozloučit se ctí. (8/10)

Na Blu-rayi najdete videklip k písničce Don't Let the Old Man In a jedenáctiminutový featurette o natáčení a... to je všechno. Zrovna tady jsem toho víc ani nečekal (a výlet na plac funguje přesně tak, jak by fungovat měl). Stejně ale zamrzí, že se někdo nerozhoupal třeba k eastwoodovské retrospektivě, která by ukázala, jak moc je Pašerák pro Clinta standard a jak moc v něm na stará kolena vykročil novým směrem.

Obraz: 2.40:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: DTS-HD MA 5.1 anglicky, DD 5.1 česky
Titulky: české
Datum vydání: 26.6.2019
Cena: 268,- (DVD), 448,- (BD), 788,- (UHD BD + BD)

Za zapůjčení disku na recenzi děkujeme společnosti Filmgame.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace