Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Paranormal Activity | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.09.2009
CZ premiéra: 19.11.2009
režie: Oren Peli
hrají: Katie Featherston, Micah Sloat, Michael Bayouth, Randy McDowell, Tim Piper

Paranormal Activity: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Jak se z malých nezávislých filmů rodí hity? Lidé si o nich začnou povídat a doporučovat je svým známým. Věřte nebo ne, v době Facebooků, Twitterů a podobných komunikačních kanálů je taková reklama nade všechny propagační materiály světa. A tak i o Paranormal Activity se rozkřiklo, že je – podobně jako Blair Witch nebo [REC] – novým „nezávislým kultem“ natočeným na domácí kameru se spoustou nočních scén, zprostředkovávajících real-time děs, který je pochopitelně nutno prožít v kině. Stříhat trailer k takovému filmu pak nese jednoznačně riziko, že toho divák před vstupem do kina uvidí moc (a osobně si myslím, že je lepší rozjet nějakou virální kampaň jako u Blair Witch). Na druhém traileru k Paranormal Activity je tenhle přístup přesně znát – tvůrci si zatraceně přejí, abyste se báli, ale nechtějí toho ukazovat zbytečně moc (přesto pochopitelně aspoň párkrát musí). Výsledek je tak akorát na hranici zmateného střihání s děsivými zvuky a tria vědomě obětovaných scén, kde se prozradí pointy, což je dohromady vlastně docela dobrý kompromis. A rozhodně velice působivý i takhle po ránu aneb neviditelné zlo (odhrnující se peřiny, bouchající dveře) funguje ve všechny denní i noční hodiny :-). Scary shit! Mnohem víc scary, než když vám někdo neustále cpe před obličej vyděšené diváky a přesvědčuje vás o tom, že se opravdu hodně báli (viz minulý trailer).

Paranormal Activity: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Monstrum, Záhada Blair With, [REC] a teď i Paranormal Activity. Zdá se, že současní hororoví režiséři nepotřebují k dobrému filmu vysoký rozpočet a herecké hvězdy, ale jen pár dolarů, HD kameru a jakéhokoliv neznámého herce. Trailer na nejnovější hororovou událost naznačuje, že to funguje. Namísto klasické upoutávky nám tvůrci ukazují, co jejich film dělá s publikem. A je evidentní, že návštěvníkům amerického kina se Paranormal Activity docela dost líbilo, ale asi ne úplně všichni vydrželi do konce. Je to poměrně chytrý nápad, takhle propagovat svůj film. Díky levnému vizuálu a neznámým hercům by normálně střižený trailer nejspíš moc nezafungoval, ale záběry na desítky lidí, z nichž podstatná část bude muset jít po filmu přeprat trencle, docela zabírá. Na druhou stranu to, co se děje ve filmu samotném, také nevypadá úplně špatně. Šeptání, mizerně osvětlené pokoje, nepříjemné ticho náhle přerušené hlasitými zvuky udělají vždycky svoje, tady to navíc vypadá, že Oren Peli dobře ví, jak tohle všechno zkombinovat tak, aby vás jeho film začal zajímat. Doufejme, že si najde cestu i k nám, protože upoutávka naznačuje, že by návštěva kina mohla stát za to.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace