Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pán prstenů: Dvě věže | Lord of the Rings: The Two Towers | 2002
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.12.2002
CZ premiéra: 16.01.2003
režie: Peter Jackson
hrají: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Sean Astin, Liv Tyler, Billy Boyd

Pán prstenů: Dvě věže: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Je sakra možný, že už to bude dvacet let? Neskutečně to letí. Je to celkem úsměvné, že si vzpomínám, že tuhle ukázku jsem úplně poprvé viděl v Liberci na obstarožním kompu MrHlada (asi měli na severu lepší internetovou přípojku). První výjevy s vypálenými vesnicemi mi hlavu neurvaly, nepochopil jsem naplno ani natěšení na Gluma, jako nečtenář jsem ale rozhodně strnul, když se na scénu vrátil Gandalf. A byl lepší. Bělejší. Upgradeovaný. Právě kvůli nezapomenutelnosti tohohle momentu a celkové kvalitě ukázky, která sice nešlape do dynamiky s takovou vehemencí jako legendární ukázka níže, obdařená remixem hudby Clinta Mansella z Rekviem za sen, ale pořád je jednou z naprostých klasik tohohle uměleckého oboru, jsem ji chtěl v těchhle pohnutých dobách hodit do placu. Když to zvládli Gandalf a Aragorn, zvládne se všechno. 

Pán prstenů: Dvě věže: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Trailer je jako obvykle zhuštěn v poměru 1:60 a ze tříhodinovky tak nabídne extrémně nabušenou tříminutovku, které nechybí nic. Málokdy plýtvám superlativy, ale trailer na Dvě věže je z těch, co vám rezonují lebkou ještě dlouhé týdny a kdykoliv se na něj díváte znovu, cítíte to jemné mrazení. Sledovat ho s odstupem několika měsíců či let pak navíc znamená poddat se jisté nostalgii, takže když uslyšíte Mansellův remix Requiemu za sen a uvidíte svoje oblíbené hrdiny odříkávat notoricky známé repliky, budete ve stavu absolutní spokojenosti. Takhle chutná pět hvězdiček, přátelé. Vydejte se tedy zpět do dob, kdy nápis "This Christmas" znamenal příjemný dáreček pro všechny filmové fanoušky, kdy se kinem proháněly statisícové armády a nikdo neřešil slabší triky (i proto, že ve fantasy žánru vám projde leccos). A můžete to brát i jako důkaz toho, že Peter Jackson umí, jestli jste na něj právě teď naštvaní za King Konga a nejraději byste ho upálili na grilu. Každý režisér má právo si jednou za čas vybrat oddechový čas... je docela smutné, když si to někdo vybere zrovna o Vánocích, ale holt není každý rok posvícení. A když už jsme u toho, už máte nějaký ten vykutálený filmový dárek pro svoje nejbližší?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace