Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Oko bere | 21 | 2008
imdb  kinobox
US premiéra: 28.03.2008
CZ premiéra: 29.05.2008
režie: Robert Luketic
hrají: Kevin Spacey, Kate Bosworth, Laurence Fishburne, Jim Strugges, Aaron Yoo

Oko bere: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Kdo by jenom pohrdl hazardními hrami, svůdnými ženami a voňavými penězi? Filmový svět má navíc tu výhodu, že vás zasvětí, aniž abyste sami případně spadli na hubu. Takže – rozdejte karty, jdeme na to v druhém kole, tentokrát určeném pro evropské publikum. A hned je třeba ve světle okolností zvednout pomyslný palec nahoru. Přesně ve stylu ukázek z poslední doby, i zkrácená a o milimetr lépe hudebně podbarvená verze Luketicovy karetní vize dává obuškem na hřbet všem vaši smyslům pro unfair play a rychlé zbohatnutí. Pravda, rozjezd je volnější a snesl by více dynamických karetních vložek, aby se i divák dostal pořádně do hry. V druhé fázi však chvályhodně ubylo rozpačitých teenagerovských fórků a přitvrdilo u samotných stolů. Oko bere je drsnější než kdy předtím a svůdně láká svého diváka do ložnice, kde všechny propriety budí důvěrně známé emoce, ale dohromady vás stejně dokáží rozpálit jako zamlada. Spacey v kšiltovce sice do téhle hry sází poněkud rozpačité otazníky, zbytek sázek si však dokáže užít jako všichni jeho mladší kolegové. O chlup lepší trailer než minule, ale k těm uspokojivým čtyřem hvězdičkám pořád ještě chybí osobitější otisk. Škoda, že takhle už to zůstane.

Oko bere: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Je docela smutné sledovat, kam až se dostala kariéra Kevina Spaceyho. I když má tenhle člověk dva Oscary, charisma na rozdávání a kamarádí se s Bryanem Singerem, pomalu o něm přestává být slyšet. A podle traileru na jeho nejnovější film 21 to vypadá, že se na tom nic nezmění. Ukázka totiž vlastně neví, na co chce nalákat. Chvíli se to celé tváří jako klasické teenagerské drama o spolužácích, co řeší svoje problémy a nemají peníze na školné, potom se režisér vytasí s nějakou tou stylovou karetní a matematickou frajeřinou a nakonec nás zavede do samotného Las Vegas, kde se celá nálada ukázky opět od základů změní. Najednou se 21 prezentuje jako akční thriller, ve kterém po hrdinech půjde šéf ochranky casina, mafie a nejspíš i mimozemšťané. Celé dohromady to však nemá potřebnou gradaci, spíš jde o mix žánrů a nálad, který pohromadě moc nedrží. Nekouká se na to špatně, ale jakmile ukázka skončí, asi bude každému dělat trochu problém říct, jestli půjde o variaci na Dannyho parťáky, Dahlovy Hráče nebo jestli bude 21 jen dalším teenagerským thrillerem, ve kterém náhodou hrají Spacey a Fishburne.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace