Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Obchodník se smrtí | Lord of War | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 16.09.2005
CZ premiéra: 12.01.2006
režie: Andrew Niccol
hrají: Nicolas Cage, Ethan Hawke, Jared Leto

Obchodník se smrtí: DVD


ikona
k0C0UR
 

Velké filmové překvapení od tvůrce Gattacy servíruje Nicolase Cage, tak jak ho máme nejvíc rádi – jako cynického parchanta s pozvednutým obočím, který hláškuje jako o život. Bylo by však nespravedlivé schovat Obchodníka jen za jeho nablýskaný úsměv, který má mimochodem i po tuctu skvělých filmů co říct. Obchodník se smrtí je totiž rozhodně hlubší film se silným chuťovým dojezdem a kromě přirozené analýzy efektní slupky si zaslouží vaši pozornost i co se týče materiálu pod ní. I když forma v traileru paradoxně předesílá opak – hutné kamerové filtry a vynalézavá kamera zavádí váš odhad do škatulky akčního filmu. Dočkáte se svého a bude to porce nakrášlená a nekorektní, ale jde tu především o zamyšlení, jehož vlákna chytne každý od vaší babičky až po vaši obtloustlou kočku. Vyslovený paradox mezi prodejem zbraní a zabíjením lidí bije našeho hrdinu do hlavy a divák je v tu chvíli ochoten přemýšlet s ním. K dospění k té „správné“ pravdě vám dopomáhej Bůh, nekonečné nábojnicové pásy, hromada černého humoru, neskutečně stylová hduba a skvělé vedlejší postavy; Ať už jde o „nadženu“ v podání Bridget Moynahan, či střídmě, ale s o to větší razancí se zjevujícího poldu Ethana Hawka – všichni dodávají téhle sexy nafintěné káře o to větší lesk, čím více se Nicolas Cage musí zmítat v jejich emocionálním i fyzickém sevření, popř. se prát s vlastními démony. A protože tohle povolání není pro slečinky (a Yuri Orlov je napůl slečinka), věřte, že to bude hodně často. (8/10)

Velmi stylově vyvedené menu vnáší do vašeho obýváku příslib velkých věcí, ty se však až na vskutku vymazlené DTS nekonají - v bonusové výbavě na vás číhá pouze kinotrailer. Zamrzelo by mě to u kteréhokoliv titulu (ok, Seagal se nepočítá ;), ale tak očekávaná placka, navíc za celého půltisíce – to mi vhání slzy do očí, zvláště když za mořem si přidaných materiálů vesele užívají.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: DTS - anglicky, Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 14. 8. 2006

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace