Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Občanská válka | Civil War | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.04.2024
CZ premiéra: 18.04.2024
režie: Alex Garland
hrají: Kirsten Dunst, Wagner Moura, Stephen McKinley Henderson, Cailee Spaeny, Karl Glusman

Občanská válka: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nejlepší propagační kampaní na tenhle flák od A24 jsou samozřejmě hlášky Donalda Trumpa. Veleúspěšné studio odjakživa umí trefovat témata, jimiž je doba tzv. těhotná, když ale favorit na prezidentský úřad straší koncem demokracie a naznačuje, že v případě jeho neúspěchu přijde občanská válka, je to trochu jiný level společenského přesahu. Na druhou stranu i ty trailery se moc povedly. Včetně toho finálního, který má sice jen minutu, ale o to víc do toho může řezat a ještě se při tom opírat o sexy grafické podání. Ta zelená je na nahnědlých válečných výjevech velmi cool a hezky tlačí kampaň do finiše. Tak se jen nechme překvapit, jestli v důsledku kasovně zabere nejen za mořem, ale i u nás. Dost bych to Garlandovi přál - navzdory tomu, že sám sebe podle všeho poslal do předčasného režisérského důchodu. 

Občanská válka: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Stále mimořádně lákavej matroš, tentokrát možná v o něco méně údernějším podání. Garland tady těmi válečnými záběry naprosto očividně tíhne více k mainstreamu, i zápletka se zatím zdá být daleko únosnější a obyčejnější (teda aspoň do takové míry, jako je občanská válka v USA obyčejné téma...) než například u jeho posledního filmu, sám bych pod tím pak nečekal nic moc podvratného, protože A24 už dřív deklarovalo, že chce začít dělat přesně tyhle mainstreamovější filmy a více konkurovat major studiím, což ostatně potvrzuje i zpráva, že hned po Civil War se Garland pustí do dalšího válečného filmu. Nicméně to nic nemění na tom, že vidět odstřelování Lincolnova památníku bude pro spoustu patriotických Američanů něco, co ve filmech moc často nevidí (natož v reálně míněném thrilleru), a že film samotným námětem bude zejména v roce prezidentských voleb silně rezonovat, ať už budou jeho výsledné kvality jakékoli. Jak přesně to zápletka podpoří, a jestli přece jen Garland něčím v průběhu filmu překvapí, na to si budeme muset počkat, stále však platí, že tyhle záběry pouštěné ven vypadají božsky a že se jedná o jeden z mých nejočekávanějších snímků roku. 

Občanská válka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Garland se měl s Esmailem jednoduše domluvit a zamluvit si herce z Nech svět světem, aby byli volní pro tohle přímý (byť nepřiznaný) pokračování. Jasně, fenomenální materiál představený v téhle bombastické ukázce nepůsobí úplně dojmem, že by se zde jelo na vlně mírné satiry, a že by Garland nechával plno věci na divákově interpretaci, nějaká míra doslovnosti v takhle mrazivé realizaci naprosto skutečných hrozeb nicméně není vůbec na škodu. Zejména, když se A24 pláclo přes kapsu a umožnilo Garlandovi tohle téma rozvést v podstatě větším měřítku, než na co jsme jindy u tohoto studia zvyklí. Jinými slovy překvapení a zároveň okamžité vystřelení očekávání do stratosféry, snad tedy režisér, který mě naposledy uchvátil svoji kontroverzní novinkou Men, tentokrát dokáže uspokojit i zbytek planety. Vzhledem k ústřednímu tématu samotného filmu je to ale podle mě předem prohraná bitva.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace