Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Noční můra v Elm Street | A Nightmare on Elm Street | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.04.2010
CZ premiéra: nestanovena
režie: Samuel Bayer
hrají: Jackie Earl Haley, Rooney Mara, Kyle Gallner, Katie Cassidy, Thomas Dekker

Noční můra v Elm Street: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

„Je to paráda, lehnout si na záda, a číst si. Usínat s představou, že pro svou zábavu... skončím v kotelně.“ Už z předcházejících upoutávek víme, že nový Freddy Kruger nevypadá jako děsivý vládce snů, ale jako komický strašák do zelí. Maska vypadá jak Fantomas, který se trochu zapomněl na sluníčku a žaludovitý klobouk v některých záběrech srandovně nesedí. Alespoň že drápy jiskří efektně a konečně něco udělali s Haleyho šišláním a pořídili mu HLAS. Zkusme ale tyto negativní dojmy setřást a nevřískejme hrůzou, dokud Platinum Dunes nevykuchalo další hororovou klasiku. Jak se předvádí Freddy v akci? Není to špatné. Už úvodní scéna stihne navodit atmosféru a překvapí fungující lekačkou (to se v trailerech stává opravdu zřídka). Trailer šlape jako hodinky, či spíš jako budík, který ne a ne zazvonit, a tak se rychle propadáme do cool gejzírů krve a popela. Jistě, to nejlepší, co sestřih nabízí, je doslovná kopie Cravenova originálu, navíc řemeslo nijak nevybočuje z horor-trailer rutiny, ale... funguje to a trailer lízne čtyři hvězdy opravdu těsně. Že by nás to ale navnadilo na film, to sotva. Nenávist k loňskému Pátku třináctého se zažrala příliš hluboko.

Noční můra v Elm Street: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Pátek třináctého fandy originálu nepotěšil, Halloween také neslavil žádný velký úspěch a jak to bude s Freddym, to zjistíme až v květnu. Trailer ale úplně špatně nevypadá. Z vizuálu je sice možná až příliš patrné, že produkčně na nové dobrodružství veselého kotelníka dohlíží Michael Bay, ale na druhou stranu přepálené filtry a výrazné barvy se tu dají bez problémů svést na snové sekvence - pokud na ně nebude Samuel Bayer příliš tlačit, nemuselo by to být ve filmu tak rušivé, jako tomu bylo u nového Jasona. Nová Noční můra v Elm Street zkrátka vypadá docela dobře, trailer jako takový však bohužel nějaké mouchy má a tou největší je absence gradace. To, že se začne strašně rychle stříhat, totiž ještě neznamená, že se člověku zrychlí tep a zvýší očekávání. Z herců zatím také nikdo nestihl zaujmout a samotný Freddy sice dorazí i s nějakou tou hláškou na rtech, ale tvůrci si ho z logických důvodů šetří hlavně do kina. Takže jednoduše řečeno – dobrý, ale film může být pořád ještě totální hovadina. Pátek třináctého měl také fajn trailery a sto padesát vteřin si Michael Bay a jeho režiséři vždycky uměli pohlídat. Jak to celé dopadne na ploše devadesáti minut, to zatím můžeme jen hádat.

Noční můra v Elm Street: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nový Freddy Krueger? Málokterá postava byla tak těsně spjata se svou původní podobou, s jediným hercem a jeho nezaměnitelnou pletí (doporučoval bych jiný krém proti vráskám, Freddy). Robertu Englundovi už je ovšem přes šedesát, a tak musel jeho místo zastat mladší ročník, konkrétně popraskem kolem Watchmenů ošlehaný Jackie Earle „Rorschach“ Haley. Za normálních okolností, pokud by série žila, by na téhle výměně pásly desítky článků. Jenže Elm Street už je dlouho vylidněná, je tu pusto a prázdno. A bohužel se ji jal zabydlovat Michael Bay. Nic proti němu nemám, první Texaský masakr v rámci žánru obstál (srovnávat s originálem se nevyplácí), Amityville se dal snést, ale pak nabraly jeho producentské aktivity směr strmě dolů. Restartem Pátku třináctého si Bay nadělal hodně nepřátel a teď si možná naverbuje další davy „haterů“ novou noční můrou. Svůj pohled na horory totiž nezměnil. Prsaté děvčice v upnutých nátělnících vřeští, kolem zase chodí zlý cápek (je jedno jestli s pilou, mačetou nebo drápy) a kameraman si ujíždí na jiskrách, které zpomaleně odlétají ode zdi a skládá je do videoklipů pro teenagery. I ukázky jsou podobné, v podstatě velmi kvalitní, řemeslně nezpochybnitelně na výši a většinou chytře rytmizované prostřednictvím znepokojivých zvuků nebo třeba ukolébavky. Problém je jinde. Jednak od druhého Texaského masakru se na výslednou kvalitu příliš nehledí, a co je mnohem důležitější: všechny ty slavné série, které každá po svém formovaly dějiny žánru, teď vypadají (a dopadají) víceméně stejně. Akorát Masakr je zbarven do hnědé, Nenarození do modra a Noční můra do červena. Trochu málo, ne?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace