Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Noc žraloka 3D | Shark Night 3D | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 02.09.2011
CZ premiéra: nestanovena
režie: David R. Ellis
hrají: Sara Paxton, Dustin Milligan, Alyssa Diaz, Joel Moore, Katharine McPhee

Noc žraloka 3D: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Vodě se raději vyhýbejte. Loňské piraně nahradili žraloci. A je s nimi mnohem méně srandy.  

V dnešní době máme jen málo jistot, a tak si jich musíme vážit. Pivo bude vždycky dražší než „tenkrát“, slovenští hokejisté budou před každým mistrovstvím světa vyřvávat, že český tým rozdrtí a David R. Ellis bude i nadále točit filmy, na které se dá koukat jen s hodně velkým fyzickým vypětím.

Jeho druhý Nezvratný osud byl sice špatný, ale díky absurdní brutalitě alespoň pobavil. Všechny další Ellisovy kousky už nestály za nic a Noc žraloka 3D rozhodně nepřichází se změnou. Upoutávky a vlastně nakonec i samotný název jasně naznačovaly, že nás opět čeká peklo, jež sice oficiálně spadá do hororového žánru, avšak bát se u něj jednoduše nemůžete. Na to je Ellis moc mizerný vypravěč. Takže i tentokrát tu máme sbírku těch nejklasičtějších hororových klišé, předvídatelný děj, politicky korektně složenou partu kamarádů (drsná asiděvka, geek, afroamerický pár, hodná holka, hlavní sympaťák a zlatý retrívr) a děj obohacený o tak šílené zvraty, že snad ani nemám to srdce vám je tu vykecávat. Přišli byste totiž o poslední důvod film vidět.


Přehrajte si trailer
Řekněme jen, že titulní žraloci tu působí spíš jako „zbraně“ hlavních vidláckých záporáků, jejichž motivy jsou srandovnější než ten duet Michala Davida s Lucií Vondráčkovou. A tady narážíme na zásadní problém. David R. Ellis totiž natočil tenhle žraločí horor s přístupností PG-13, to znamená, že na něj můžou i děcka, tudíž tam nesmí být moc krve. Všechny potenciálně alespoň trošku zajímavé scény s hladovými monstry tak ustoupily do pozadí a většinu času tak musíme sledovat otravné herce, kteří řeší nudné problémy a hádají se s partou buranů. A když už se žralok objeví, za moc to nestojí, protože nemůže předvést prakticky nic. Na druhou stranu možná je to dobře, protože kdybychom se dočkali většího množství scén, jako byla ta, ve které jde jeden z hrdinů s ukousnutou rukou a kopím do vody bojovat se žralokem, aby pomstil svojí holku, nemuselo by to pro nás jako diváky dopadnout vůbec dobře.

Noc žraloka 3D se podle očekávání nevydařila, ale to jsme věděli od začátku. Blbé téma, nesmyslný úlet s přístupností, režisér bez schopnosti natočit byť jen průměrnou podívanou a nulová snaha o jakoukoliv invenci. Loňský kousek Piraňa 3D ukázal, že blbé téma může být zábavné díky zpracování. V případě Noci žraloka 3D je to blbé téma vůbec nejmenší problém. Do kina nechoďte, venku pořád svítí sluníčko a byla by škoda trávit hodinu a půl u něčeho takového.

Jo a 3D nestojí za nic.

Verdikt

avatar2/10

Mr. Hlad


Podobné filmy


Hodnocení redakce

 • avatar2/10

  Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar1/10

  Maxipes

 • avatar5/10

  Tomino

 • avatar1/10

  Clavius

 • avatar3/10

  krumlajs

 • avatar3/10

  franti..ek.caha

 • avatar5/10

  fanik0

 • avatar4/10

  JAn_G

 • avatar2/10

  LiLLZe

 • avatar3/10

  Livia

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace